Більше половини користувачів ПК в Україні використовують неліценційне ПО

Вересень 10, 2011

Більше половини користувачів ПК в Україні використовують неліценційне ПО

Було проведене досить цікавє дослідження в ході якого дослідники опитали 15 тис. користувачів комп’ютерів з 32 країн. У кожній державі для цього організовувалося або персональне, або онлайн-інтерв’ю приблизно з півтисячею респондентів.
Дані опитування наврядче порадують виробників програмного забезпечення, так як 47% опитаних користуються піратським програмним забезпеченням. Також з’ясувалося,що абсолютна більшість користувачів із країн постійно купують таке ПЗ, або купуючи ліцензію лише на одну установку якоїсь програми і при цьому встановлюючи її відразу на декількох ПК, або ж просто викачувавши неліцензовану версію програми з інтернета.
Однак в ході дослідження все-таки 7 з 10 користувачів виступали на підтримку самих принципів існування інтелектуальної власності.


Цікавий той факт, що представники бізнес-структур використовують нелегальне ПЗ настільки ж часто, як і звичайні люди. Згідно з дослідженням, значна частина користувачів навіть і не підозрюють про те,що вони використовують піратське програмне забезпечення.
Найвищий рівень для Вашого піратського ПО зареєстрований в Китаї (86%), далі в рейтингу йде Нігерія (81%), потім В’єтнам (76%), за ним України (69%), трохи нижче Малайзія (68%) і т. п. Росія зайняла в рейтингу 13-е місце з показником 52%. За більш ранніми даними від компанії BSA, Рівень поширеності піратського софту в Україні становив 65%. Хоча експерти стверджують, що це просто 2 різних показника: співвідношення установок неліцензійного ПЗ до загальної кількості інсталяцій, а також з іншого боку – модель сьогоднішнього поведінки українських користувачів,52% від кількості яких виробляють в 65% випадків установку саме піратського ПЗ.Зверніть увагу:

Добавить комментарий