GNOME 2.26.0 – нові можливості останньої модифікації

Листопад 25, 2012

GNOME 2.26.0 – нові можливості останньої модифікації

У середу, 18 березня, відбувся офіційний реліз графічної робочого середовища GNOME 2.26.0. Нова версія включає в себе значну кількість доповнень, удосконалень і оновлених програм, а також виправлення виявлених помилок. За словами разрабочиков, версія 2.26.0 не містить радикальних відмінностей від попередньої, але вона більш ніж стабільна і зручна у використанні.

У GNOME 2.26.0 знову є функція збереження поточної сесії, яка з-за некоректної роботи була повністю перероблена, але не дуже успішно, і тому в попередньому випуску вона була відсутня. Центр керування GNOME придбав підтримку прив’язки клавіш для запуску певних користувачем команд, а служба управління електроживленням зараз інтегрована з пакетами ConsoleKit і PolicyKit.

У систему керування аудіо GNOME 2.26.0 входить остання версія звукового сервера Pulse Audio, а також свіжий регулятор гучності і утиліта для управління звуковими налаштуваннями Sound Preferences. Освіжена утиліта для настройки дисплея Display Settings забезпечує поліпшену підтримку декількох моніторів. Крім цього, в новій модифікації графічного середовища є демон fprintd, який дозволяє користувачам вносити аутентифікаційну інформацію у вигляді відбитків пальців.

Оновленню піддалися і багато програми, включені до складу GNOME. Мультимедиа-програвач Totem зараз підтримує відео у форматі MXF, а його плагін для інтернет-браузерів в результаті коректно виконує команду “”повтор””. У поштовому клієнті Еволюшн внесені виправлення в реалізацію протоколу IMAP, додані додаткові плагіни та інструмент взаємодії поштових інтерфейсів Exchange 2007/MAPI Connector.

У ролі основного інтернет-браузера виступив Epiphany з підтримкою движків Gecko, прийнятого за замовчуванням, і WebKit. Замість Pidgin, стандартної програми миттєвого обміну повідомленнями стала Empathy, яка вперше з’явилася в GNOME 2.24, а зараз підтримує голосові і відеочати. Програмою для запису CD/ДВД за замовчуванням у GNOME 2.26.0 є Brasero.

Інтерфейс GNOME поповнився новими темами і графічними елементами, а її файловий менеджер придбав плагін для спільного використання файлів через WebDAV, HTTP і Bluetooth. Більш детальна інформація на 2-х десятками мов, серед яких, на жаль, ні російської, розміщена на офіційному сайті проекту. В даний час в офіційних репозиторіях багатьох дистрибутивів Linux модифікації GNOME 2.26.0 ще немає, але охочі вже можуть вручну зібрати і встановити її.

GNOME 2.26.0 є останньою версією графічного середовища GNOME, розробленої з допомогою системи контролю версій Subversion (SVN). Починаючи з GNOME 2.26.1, яка вийде 16 квітня, створення всіх подальших версій буде відбуватися під управлінням Git – системи, створеної Лінусом Торвальдсом (Linus Torvalds), автором ОС Linux.

Любите путешествовать? В таком случае рекомендую посетить город Иркутск где очень много достопримечательностей и гостиницы Иркутска предложат вам самые выгодные условия проживания и отдыха!Зверніть увагу:

Добавить комментарий