Індійські свята. Частина 1

Березень 1, 2013

Індійські свята.  Частина 1

Індійці люблять святкувати. Вони шумно і яскраво відзначають релігійні свята та пам'ятні державні дати.

Деякі свята пов'язані з божественним пантеоном, інші – з давніми сільськогосподарськими ритуалами родючості або військовими звичаями. Найчастіше індійські свята визначаються за місячним календарем, так як сприятливими вважаються періоди повного місяця і молодика. Дати всіх мусульманських свят пов'язані з молодиком, тому у багатьох свят немає фіксованої дати. Шишир (січень-березень) Це найсприятливіший період індійського календаря.

На початку січня один за одним ідуть Лорі і Макар Санкранті. Перший з них в розпал зими святкують в основному пенджабци, а другий свято пов'язане з жителями Джайпуру, які відзначають рух сонця від екватора до тропіка Козерога. В цей день небо наповнюють барвисті повітряні змії, бо вітер зазвичай змінює свій напрямок. В кінці січня перший день весни відзначається як свято Васант-Панчамі.

У лютому шіваіти святкують Шива-ратри як свято небесного одруження бога Шиви з Парваті. Один з найвідоміших свят в цьому регіоні – Холі проходить в ніч повного місяця і відзначається в кінці зими.

Напередодні запалюються багаття, на яких спалюють зображення демона Холіка в знак перемоги добра над злом. На наступний день юрби людей заповнюють вулиці, оббризкуючи один одного підфарбованою водою і обсипаючи кольоровий пудрою. Свято присвячене богу Крішні і особливо невимушено відзначається в околицях Мат-хури. Васант (березень-травень) Індуїстський рік починається зі свята весни Васант.

Дев'ять днів посту передують дню народження бога-героя Рами на Рамнавамі. У цей період більшість господинь готують особливі вегетаріанські страви в очищеному топленому маслі, без часнику та цибулі. Сільський свято Бай-Сакхо, що відзначається 13 квітня, знаменує початок збору врожаю в Північній Індії і характеризується піснями і танцями.

Далі в тому ж місяці відзначається Шитал Аштамі – народне свято в Раджастхане і пам'ять Шитал-Деві – богині-втілення Дурги, володарки віспи. Релігійне свято проходить в храмі Чаксу в присутності сотень сільських жителів, охочих умилостивити богиню.

В кінці квітня настає десятиденний період Мухарев-рама, коли шиїти оплакують мучеництво внука пророка Хазрат Імама Хуссейна в Кербелі (Ірак). В останній десятий день вражаючі процесії проносять макети його усипальниці (тазіі) у супроводі барабанщиків. Хлопчики й чоловіки, одягнені в чорне, в пориві релігійного завзяття в кров б'ють один одного бичами.

Свято Холі в селищах Браджбхумі поблизу Матхура. Грішми (травень-червень) З настанням спеки свята припиняються. Мусульмани всій Індії відзначають Мілад-ун-Набі день народження пророка.

Віруючі не сплять всю ніч в мечетях, моляться і читають священні тексти Корану. Варша (липень-вересень) Снаступленіем сезону мусонів приходить час свята дня народження бога Крішни. Пік свята припадає на північ, а весь день проводиться в посаді.

Під Врінда-ване і Матхуре паломники здійснюють ритуальний обхід (парікрама) святих місць. Підготовка до святкування Дуссера. Шарад (вересень-жовтень) Цей період свят починається з Дуссера.

Протягом десяти днів організовуються святкування на честь легенди про Рамі і виконуються подання Рамла. Вони відображають драматичні епізоди «Рамаяни»: вигнання Рами, його брата Лакшмана і його дружини Сіти з Айодхьі; викрадення її царем демонів Раваной з острова Шрі-Ланка; епічну битву за її порятунок, проведену славним царем мавп Хануману, який допоміг Рамі здолати Равану і з тріумфом повернутися в Ай-одхью. Величезні зображення Равани, його брата і сина спалюються в останній день Віджая Дашамі.

Дуссера передує період посту. Бенгальці відзначають в цей час Дурга Пуджа, коли над зображенням богині Дурги споруджуються грандіозні намети (пандал).

Мусульманські паломники на святі Урс в Аджмер. Свято світла Дівалі, коли місто залитий світлом світильників, відзначає славне повернення Рами в Айодхью. Свято також сповіщає прихід індуїстського Нового року. Індуси вірять, що богиня щастя, багатства і благополуччя Лакшмі відвідує своїх підданих цієї ночі, і тому прикрашають свої будинки, обмінюються солодощами і домашніми ласощами.

Два дні потому проходить Бхаі Дудж – сімейне свято в честь братів, які обдаровують своїх сестер. Святом Говардхан Пуджа, або Аннакут, в Раджастхане і Матхуре відзначають день, коли бог Крішна підняв мізинцем гору Говардхан, щоб захистити ці землі від потопу, насланої розгніваним богом Індрою. З настанням молодика в Аджмер святкують Урс – один з найбільших свят на півострові Індостан, який проходить протягом тринадцяти днів в даргахе великого суфійського святого Мойнуддіна Чішті.

Солодощі на прилавку під час свята Дівалі.

Ребенок растет и переносить в руках его становится тяжелее. Наш магазин, специализирующийся на товарах для беременных и товарах для новорожденных, предлагает приобрести слинги самых различных торговых марок. Поверьте, мамы с первых минут оценят такую покупку!Зверніть увагу:

Добавить комментарий