Карти пам’яті Memory Stick – історія розвитку

Липень 23, 2012

Карти пам’яті Memory Stick – історія розвитку

Як відомо з кругообігу історії, азіати завжди йшли своїм власним шляхом, так вийшло і з горезвісними картами пам’яті. У всесвітньо відомої корпорації Sony вирішили, що нічого платити відрахування за чиї або розробки, а краще зробити, що або своє, і ось в 1998-му році з’явилося в світові нове сімейство флешок з ім’ям Memory Stick.
Даний тип карт встановлюється виключно в продукцію компанії Sony і Sony Ericsson. Причому в мобільних телефонах і фотоапаратах може бути встановлена одна і та ж картка без використання перехідників, що дуже, і дуже зручно. Існує різновид Memory Stick – Memory Stick Magic Gate (MG) – це різновид доволі часто встановлюється в портативні та мобільні гаджети і забезпечує швидку і надійну роботу.Від стандартного MS, MG відрізняється лише кольором (картка біла) і підтримкою механізму “захисту авторських прав” – Magic Gate. Саме завдяки підтримці даної технології картка і отримала свою назву.
Подальше удосконалення MS привело до появи в 2000-му році більш компактною карти – Memory Stick Duo. І хоча у вільному продажі даний тип з’явився тільки в 2002-му році, картка все одно була конкурентоспроможною за своїми характеристиками. Доля модифікації спіткала і даний підвид сімейства Memory Stick, так що крім стандартних Memory Stick Duo в продажу можна ще знайти і Memory Stick Duo Magic Gate.
Карти пам’яті Memory Stick Pro не підходять в стандартні слоти Memory Stick, а ось навпаки – без проблем
У 2003-му році була представлена розроблена спільними зусиллями Sony і SanDisk вдосконалена версія карт MS, яка до загального назвою Memory Stick отримала приставку Pro. Нова картка зовні нічим не відрізнялася від попередниці, відмінності полягали в нутрощах флешки, тепер вона замість колишньої частоти в 20 МГц, працювала в режимі 40 мегагерц, що дозволило істотно підвищити швидкості носія. Однак тут виникли деякі труднощі, тому як карти Memory Stick Pro не читалися в слотах для стандартних MS, зате зворотна підтримка реалізована на вищому рівні.
Незабаром уже всі пристрої оснащувалися слотами для карт типу «Pro», що дозволило швидко перевести всю техніку на більш швидкісні показники, та й користувачі старого типу карт не залишилися забутими, оскільки без проблем могли використовувати колишні зразки носіїв в нових пристроях. До речі, всі карти Memory Stick Pro за замовчуванням забезпечені підтримкою механізму Magic Gate.
Подальша мініатюризація не пройшла повз Sony. Таким чином, спільними зусиллями Sony і SanDisk в 2005-му році були випущені перші картки нового формату – Memory Stick Micro, або як їх ще скорочено називають – М2. Будучи одними з найбільш компактних карт пам’яті, даний тип носія увібрав в себе ще такі позитивні риси як дуже висока швидкість читання / запису. За цим параметром М2 випередив навіть microSD, показавши аналогічні швидкісні показники з супер швидкісними Memory Stick Pro, теоретичні швидкості яких можуть досягати 20-и мегабайт за секунду (160 Мбіт / с).Зверніть увагу:

Добавить комментарий