Комплекс форту Амбер

Березень 7, 2013

Комплекс форту Амбер

Головний вхід в старовинний форт Амбер йде через імпозантні Сураджі Пол («Сонячні ворота»), чия назва відповідає напрямку на схід сонця і служить символом династії Каччваха. Ворота ведуть в величезний вимощений двір Джа-леб-Чоук, що буквально означає «площа зі слонами і кіньми на прив'язі». Цей колишній плац для парадів був оточений з трьох сторін вартовими приміщеннями, тепер тут знаходяться лавки з сувенірами і прохолодними напоями.

Ряд ступенів передує вхід в храм Шила Деві з кам'яним зображенням (шила) богині Калі (сімейної реліквії роду), привезеної сюди Ман Сінгхом з Бенгалії в 1604 р. У храмі цікаві різьблені срібні двері, подаровані другою дружиною останнього магараджі в 1939 р., срібні масляні світильники і грандіозні різьблені колони із зеленого мармуру, що нагадують бананові дерева. В наступному дворі розташований Диван-і-Ам, зал публічних аудієнцій. Поруч розташований Саттаіс-Качор – колонада з 27 колон, де колись писарі фіксували надходять доходи. Чудові ворота Ганеш Стать ведуть до трьох приватним палацам у парку Арам Багх в Могольської стилі.

У кожного з палаців свої особливості, в сукха Нівас, наприклад, двері з пахучого сандалу і всередині вода по мармуровим скатам для свіжості. У мармуровому Джай Мандір, по інший бік парку, знаходиться чудовий Шиш-Махал з дзеркальними кімнатами. У сусідньому Джас Мандір весь східний фасад, що виходить до озера Маота, представляє з себе мармурову грати.

Озеро, що забезпечувало форт водою, оточене двома чудовими парками. В Кесар Кьярі Багх цікаві зіркоподібні клумби, колись засаджені квітами шафрану (кесарю), а в Діла-рам Багх, спорудженому в 1568 р. як місце відпочинку імператора Акбара по шляху в Аджмер, – назва, що представляє із себе обігрування імені архітектора Діларам (« бездіяльне серце »). Поруч розташований маленький археологічний музей. Сама далека і найстаріша частина форту була перетворена в Зенані (жіночу половину) Ман Сінгхом для своїх дванадцяти дружин і наложниць, В цих покоях для придворних затворниць – мармурові решітки та криті балкони, характерні для Могольської архітектури.

На стінах можна бачити сліди фресок, а в центрі двору розташований павільйон Барадара Кесар Кьярі Багх, названий по рідкісних квіток шафрану, що прикрашали тутешні клумби зіркоподібною форми Бхармал-ки Чхатрі, старовинні кенотафи правителів династії Каччваха.

Хотите развить свой бизнес правильно и удачно? В таком случае вам необходимо грамотно составить бизнес план в этом вам помогут специалисты компании startup.ua – тут вы найдете действительно интересные решения!Зверніть увагу:

Добавить комментарий