Корейці образилися на iPhone за шпигунство

Серпень 17, 2011

Корейці образилися на iPhone за шпигунство

Як відомо, компанія Apple виплатила корейцеві Кім Хюн-Суку (Kim Hyung-Suk) мільйон вон (приблизно $ 932) за те, що його iPhone “шпигував” за ним.

Справа в тому, що експерти комп’ютерної безпеки з’ясували, що Apple записує переміщення кожного користувача – власника комунікатора iPhone або планшета iPad з підтримкою 3G. Така функція вбудована в операційну систему iOS починаючи з версії 4.0. За словами експертів, в кожному такому пристрої зберігається секретна база даних consolidated.db з інформацією про місцезнаходження (координатах – широті і довготі) і часу перебування користувача в тому чи іншому місці. При цьому вони стверджують, що ці відомості не зашифровані, тобто, теоретично, можуть бути доступні кому завгодно.

Експерти навіть створили додаток під назвою iPhone Tracker, щоб показати, як саме збираються дані,коли комунікатор використовується. Вони надали відео та зображення, на яких всі пункти знаходження власника апарату відзначені на карті. По всій видимості, вони визначаються за допомогою координат прилеглих веж стільникового связі.Впрочем, експерти явно “зробили з мухи слона”, оскільки про відправку цієї інформації кудисьабо з пристрою мови не йде: вона просто зберігається в пам’яті, тому власникам пристроїв навряд чи варто турбуватися. Для того, щоб зберегти ці дані в безпеці, рекомендується їх зашифрувати за допомогою опції Encrypt iPhone Backup під час синхронізації з iTunes.

В компанії Apple пояснили це необхідністю збереження координат найближчих Wi-Fi хот-спотів і веж стільникового зв’язку для реалізації ряду сервісів. Згодом вийшла прошивка, що виправляє недолік занадто тривалого зберігання даних. Але тепер ще близько 27 тисяч корейців мають намір покарати Apple за шпигунство допомогою iPhone.

Колективний позов, як і обіцяв, підготував все той же Кім Хюн-Сук. За його словами,він і його товариші борються з Apple і її південнокорейське підрозділ за недоторканність свого приватного життя. В цілому вони вимагають з компанії компенсації в 26 мільйонів доларів – по мільйону он на кожну “жертву шпигунства”. Усього колективний позов підписали 26 691 осіб, ще 921 постраждалий -неповнолітні і вони приєднаються тільки після згоди батьків (як очікується, протягом двох тижнів). Перше слухання у цій справі може пройти в жовтні-листопаді.Зверніть увагу:

Добавить комментарий