Лазерне різання металу

Травень 21, 2013

Лазерне різання металу

В одній з попередніх статей ми писали про плазмової різки металу і обговорювали переваги цієї технології в порівнянні з лазерною технологією. Що ж, настав час розповісти більш докладно про переваги і недоліки лазерного різання.

Головним і незаперечною перевагою лазерного різання металів є неперевершена точність різу. Найтонший сфокусований лазерний промінь пропалює метал з точністю до 0,2 мм, залишаючи при цьому чистий зріз з краями, що не вимагають подальшої обробки. За допомогою обладнання для лазерного різання, можна здійснювати фігурний розкрій будь-якої складності з високою швидкістю.

Ще одна перевага лазерного різання – безпека процесу. Хоча основу лазерного «різця» складає газова суміш на основі СО2, вона запаяна в скляну трубу зі спеціальним високовольтним «запалюванням». А значить, відпадає необхідність у використанні потенційно вибухонебезпечних балонів зі скрапленим газом та іншого подібного обладнання.

Найбільший вибір якісного металу на сайті www.stalexpress.ru – тут ви знайдете приємні ціни і високу якість товарів!

Володіючи високою температурою, лазерний промінь впливає на оброблювану поверхню строго локалізовано, не деформуючи сусідні ділянки заготовки, деталі або листа і не змінюючи структури металу. Лазер здатний впоратися абсолютно з будь-яким матеріалом, в тому числі – з легованими сталями і з особливо міцними матеріалами.

Лазерна резка знайшла широке застосування в багатьох галузях промисловості і успішно конкурує з плазмовою технологією різання металів. Мабуть, єдиним істотним недоліком цієї передової технології є різка товстого металу – тут на лазерне обладнання накладаються досить суттєві обмеження. Якщо плазмова різка з успіхом справляється з товщиною оброблюваної поверхні до 500 мм, то верхній поріг товщини металу, придатного для лазерного розкрою складає всього 20 мм.

Тим не менш, для тонких деталей, складного фігурного різу і розкрою, що вимагає підвищеної точності, саме лазерна різка вважається найкращою і економічно доцільною.

Цілком природно, що такий складний процес, як лазерна різка металу, багато в чому залежить від якості застосовуваного обладнання та суворого дотримання технології.Зверніть увагу:

Добавить комментарий