Меморіальний музей Неру і бібліотека

Березень 26, 2013

Меморіальний музей Неру і бібліотека

Джавахарлал Неру жив у цьому будинку (тоді він називався Тін Мурті Бхаван), перебуваючи на посаді першим прем'єр-міністром країни (1947-1964). Після його смерті будинок перетворили на державний меморіал, що включає в себе музей та наукову бібліотеку. Меморіальний музей Неру і бібліотека в Тін Мурті Бхаван. Спочатку це була резиденція головнокомандувача британськими збройними силами в Індії, яка розташовувалася безпосередньо на південь від Раштрапаті Бхаван.

Будівля була побудована за проектом архітектора Роберта Т. Рассела, автора проектів площі Коннаут-Плейс і споруд на Джанпатх. Стиль будівлі – класицизм, широко використовуваний Лютьенсом, для якого характерна внутрішня обробка з тикового дерева і склепінні прийомні зали. Спальня Неру і його кабінет збереглися в повній недоторканності.

Особливо цікаві книжкові шафи в коридорах, де зберігаються книги Неру, що представляють собою еклектичну суміш англійської класики, видань «Лефт Бук Клаб» і наукових праць часів «холодної війни». Ця будівля займає особливе місце в індійській історії, бо тут жив не тільки перший прем'єр незалежної держави, але і два наступних: його дочка Індіра Ганді і внук Раджив. Тут же розташовуються планетарій Неру і квадратний трьох арочний мисливський будинок Кушак-Махал, побудований в XV в. султаном з династії Тутлаков. На дорожньої розв'язки перед будинком височіє меморіал Тін Мурті («Три статуї»), присвячений індійським військовослужбовцям, полеглим у Першій світовій війні.

Звідси і пішла назва урядового особняка.

Многие люди имеют зависимость от алкоголя или наркотиков, для того чтобы это побороть применяется лечение наркомании – которое дает отличные результаты и помогает больным стать полноценными людьми!Зверніть увагу:

Добавить комментарий