Неформальна столиця Швеції: піші прогулянки

Квітень 6, 2013

Неформальна столиця Швеції: піші прогулянки

Шведський місто Гетеборг жителі країни називають неформальної столицею. Опитування показують, що більше третини шведів мріють жити саме в цьому місті.

І дійсно, Гетеборг – на подив приємний і затишне місто. Він був закладений королем Густавом Адольфом II в гирлі річки Гета. На жаль, море з часом відступило, і зараз Гетеборг віддалився від побережжя на цілих 6 км. Але порт залишився і процвітає.

Річка Гета дуже мальовнича і є кращим місцем проведення дозвілля для місцевих жителів: на її берегах прийнято влаштовувати сімейні пікніки, а її води борознять різноманітні плавзасоби, багато з яких – туристичні. Улюблений водний маршрут – це плавання на човні по колишнім кріпаком ровах під двадцятьма мостами. По річці можна добратися і до офіційної столиці Стокгольма.

А можна просто покататися на катері по морю уздовж узбережжя. До цих пір на ходу в Гетеборзі антикварні пароплавчики – справжні музейні експонати! – З салонами і бібліотеками, спальними місцями для пасажирів. Можна з головою зануритися в атмосферу неспішної, але такої комфортної поїздки XIX століття.

Накатавшись на пароплаві, можна покататися на не менш раритетному блакитному трамвайчику, править яким вагоновод в суворій формі морського капітана. І, звичайно ж, в Гетеборзі не може не бути Морського музею.

Там з гордістю демонструють підняту з дна човен вікінгів, відновлене у всіх деталях вітрильне судно Ост-Індійської компанії і перші субмарини досить дивної конструкції. Це невелике місто, і обійти його можна за кілька годин. Обов'язково треба пройтися по «прогулянкової милі», що буяє затишними кафе і магазинчиками, побачити центральну площу з фонтаном, театр і стара будівля міста – арсенал (1643 р.).

У цій будівлі колись був коронований імператор Карл. Цікавим об'єктом є критий ринок морепродуктів в стилі неоготики, який чомусь називається «рибної молитовнею».

Если у вас в офисе или квартире сыро и холодно то загляните в магазин http://www.ufoshop.net.ua/ тут вы найдете самые качественные и экономные приборы отопления которые в момент согреют и сделают вашу комнату уютной и комфортной!Зверніть увагу:

Добавить комментарий