Основні терміни для користувачів Інтернета.

Серпень 14, 2011

Основні терміни для користувачів Інтернета.

Internet

– це найбільша комп’ютерна мережа в світі.

А починався Internet з дослідницького проекту в кінці 60-х років, який виконувався на замовлення військових США. Тоді була створена мережа під назвою ARPANET, що охоплювала велику частину території США. Пізніше мережу піддавалася неодноразовим поліпшень на основі нових технологій і отримала назву Internet. На початку 90-х років компанії почали пропонувати послуги Internet, орієнтовані на потреби звичайних користувачів. Так поступово мережа розросталася і втягувала громадян, що живуть по всьому світу.

Фізично Internet складається з сотень тисяч з’єднаних між собою комп’ютерів, розкиданих по всьому світу. Комп’ютери в Internet взаємодіють між собою, використовуючи набір протоколів, званих TCP / IP (Transmission Control Protokol / Internet Protokol). Це набір правил, що регламентують способи передачі даних між комп’ютерами в мережі. Протоколи TCP / IP дозволяють комп’ютерам обмінюватися інформацією таким чином, ніби вони підключені один до одного безпосередньо.

Надежный хостинг это основа веб-сайта, ведь именно от качества хостинга зависит скорость загрузки сайта и надежность сбережения информации. Компания КирХост может предложить несколько тарифов хостига в зависимости от Ваших потребностей. Так есть возможность заказать vip-хостинг и выделеные сервера.

Що таке WWW

WWW (World Wide Web) – це частина Internet, що представляє собою гігантський набір документів, що зберігаються на комп’ютерах по всьому світу. Скорочено WWW називають просто Веб.

Веб-сторінка – це окремий документ Web, який здатен містити інформацію різного виду – текст, малюнки, фото, відео, аудіозаписи. Такі веб-сторінки зберігаються на спеціальних комп’ютерах, які називаються серверами. Будучи збереженої на веб-сервері, сторінка стає доступною для використання іншими користувачами. Колекція веб-сторінок, об’єднана з будь-якою ознакою, називається веб-сайтом або просто сайтом.

Веб-сторінки створюються за допомогою мови HTML – HyperText Markup Language, мови гіпертекстової розмітки.

Що таке URL

URL (Uniform Resource Locator) – це унікальний адреса, яким володіє кожна веб-сторінка в мережі. Якщо користувачеві відомий URL сторінки, то він може її відобразити у себе в браузері, набравши її адресу в рядку браузера.

У загальному випадку URL складається з найменування використовуваного протоколу, назви сервера і позначення шляху доступу до сторінки.

Протокол визначає правила звернення до веб-сторінці.

Назва сервера (доменне ім’я) – позначає комп’ютер, що містить цю веб-сторінку.

Шлях доступу – вказує місце розташування сторінки на диску сервера.

Наприклад адресу даної сторінки http://web-master.lviv.ua/terminy.html

http – найменування протоколу

web-master.lviv.ua – найменування сервера або доменне ім’я

/terminy.html – шлях доступу до сторінки на самому сервері.

Крім http (Hyper Text Transfer Protocol) протоколу, існують інші види протоколу, застосовувані для доступу до даних в Internet, – наприклад, FTP (File Transfer Protocol). Сайти FTP, на які слід посилатися за допомогою абревіатури ftp, дозволяють користувачеві вивантажувати на сервер дані, що зберігаються у вигляді окремих файлів.

Що таке Web-браузер

Web-браузер – це програма, яка встановлена на комп’ютері користувача, і служить для пошуку і відображення інформації в мережі. Браузер зчитує веб-сторінки і інші файли з диска сервера і відображає їх вміст на моніторі комп’ютера користувача. Серед найбільш популярних браузерів слід назвати Microsoft Internet Explorer, Netscape Navigator, Opera.

Що таке гіперпосилання

Гіперпосилання дозволяють швидко переходити до інших веб-сторінок. Гіперпосилання виключають необхідність введення URL необхідної сторінки, до якої звертається користувач. Гіперпосилання, як правило, виділяються кольором та підкресленням. В якості гіперпосилання може виступати графічне зображення, в такому випадку воно зазвичай виділяється рамкою.Зверніть увагу:

Добавить комментарий