Особливості буріння неглибоких свердловин

Травень 10, 2013

Особливості буріння неглибоких свердловин

На дачних ділянках найчастіше використовують два джерела води – свердловину (у водоносному піску або артезіанська) і шахтний колодязь (з кам'яною або цегляною кладкою, із залізобетонних кілець або з дерев'яним зрубом). У Московській області популярністю користуються неглибокі артезіанські свердловини, які не вимагають великих фінансових витрат і буряться досить швидко. Так як положення грунтових водоносних горизонтів наголошується на картах приблизно, то місце буріння свердловини дуже часто доводиться вибирати інтуїтивно.

Все частіше власники заміських будинків вирішуються замовити індивідуальне буріння свердловин на воду, Московська область в цьому плані не відстає, тим більше що з кожним роком заміське будівництво розширюється і набуває все більші обсяги.

Спеціальні прилади можуть зафіксувати тільки наявність на заміській ділянці води першого шару, але не кількість і глибину її залягання. 97% дільниць Московської області становлять свердловини з дебітом до трьох кубічного метрів і завглибшки не більше 30 метрів. Такі свердловини бурять за допомогою спеціальної самохідної установки.

Власнику заміського ділянки потрібно заздалегідь визначитися з тим, яка саме установка найкраще підійде до місця роботи на даній ділянці.

Процес проводиться «всуху» до тих пора, поки шар піщаного водоносного горизонту не буде розкритий. Здійснюється цей процес буром діаметром 19 см. Після цього його виймають зі свердловини і монтують обсадних труб. Її діаметр повинен бути достатнім для того, щоб розмітити в свердловині насос для води.

Зараз найчастіше використовуються пластмасові і сталеві труби. І перші, і другі мають свої переваги і недоліки. У нижній частині труби встановлюється спеціальна фільтрувальний колона, яка має перфорований ділянку.

На нього встановлюється фільтр – гравійний, сітчастий або їх комбінація.

Вибирати розмір комірки фільтру потрібно з урахуванням характеру піску середньо-або грубозернистого. Сітчастий фільтр часто створює пробки для води і швидко забивається при дрібнозернистому піску. У зв'язку з цим доцільніше використовувати гравійний фільтр з кам'яної крихти.

Сітчастий фільтр не встановлюють на артезіанську свердловину.

Вы проводите строительные работы в своем доме? В таком случае обратите внимание на специальные добавки для бетона, их можно найти на сайте http://www.ekco.ua/materials/admixtures/ – так же тут есть много товаров для профессиональных строителей.Зверніть увагу:

Добавить комментарий