Особливості іпотеки на житло, що будується

Травень 24, 2013

Особливості іпотеки на житло, що будується

Умови іпотеки багато в чому будуть залежати від того, яку нерухомість ви збираєтеся придбати в кредит – готове житло або квартиру в споруджуваному будинку.

Покупка квартири в іпотеку в новобудові має свої особливості. Спочатку треба визначитися, що краще для вас – придбати готову квартиру, або зробити внесок в період будівництва будинку. Перший варіант набагато надійніше, другий – трохи дешевше.

Якщо ви вирішили вдатися до придбання житла в кредит, то тут з'являються ще два нюанси. Забезпечити іпотекою готову квартиру згоден практично будь-який банк. А кредитувати недобудоване житло ризикне далеко не кожне фінансова установа. Це викликано тим, що банк серйозно ризикує.

На відміну від традиційної іпотеки під готове житло, при кредитуванні житла в споруджуваному будинку, позичальник не може банку зрадити заставу у вигляді квартири, що купується, адже її ще немає, та й вдома теж. Банк може отримати в заставу лише ваше право вимоги квартири. В даному випадку переоформити заставу права вимоги на реальне житло можливе тільки після здачі будинку в експлуатацію і вступу позичальника в право власності. Щоб оцінити свої ризики, банку доведеться перевірити не тільки благонадійність позичальника, але і забудовника.

А це для банку дуже проблематично.

Єдиний вихід з даної ситуації – звернення за іпотекою в банк, який бере участь у фінансуванні будинку, що будується. В такому випадку, банк вже має в своєму розпорядженні всією необхідною документацією і заручився гарантіями того, що будинок буде добудований. Банки зазвичай співпрацюють з компаніями, що мають солідну репутацію на ринку. Мінусом може бути те, що вам доведеться приймати всі умови банку, тому що альтернативи іншої немає.

Плюсом послужить те, що в межах партнерських відносин між банком-інвестором і забудовником, банк звичайно надає більш привабливі умови для покупців житла в цьому будинку і не встановлює завищених відсотків по кредиту, тому що безпосередньо зацікавлений у якнайшвидшому завершенні будівництва та повернення вкладених коштів .

Якщо забудовник і банк не є партнерами, то відсотки по іпотеці встановлюються вище середньої ринкової ставки на 2-3%. Ставку знизять тільки після набуття права власності на квартиру, тобто коли банк отримає ліквідну заставу.

Перелік банків-партнерів, готових оформити іпотечний кредит, будівельні компанії зазвичай розміщують на своєму сайті. Однак існують ситуації, коли банки схвалюють не всі об'єкти будівельної компанії. Тому поцікавтеся в банку попередньо, чи входить уподобаний вами будинок в число об'єктів, схвалених банком.

При оформленні іпотеки на новобудову, слід врахувати і деякі юридичні тонкощі. Розглянемо більш надійний варіант. Купуючи в кредит житло, що будується, ви стаєте співінвестором. З компанією-забудовником ви укладаєте договір пайової участі, який підлягає держреєстрації, з банком – договір про кредитування. Потім укладається договір застави права вимоги на передачу житла у власність позичальника.

Далі, як у звичайній іпотеці, укладається договір страхування життя та втрати працездатності позичальника. Після здачі будинку, запорука переоформлюється на нерухомість і укладається договір страхування нерухомості.

У випадку, якщо ви хочете оформити іпотеку на житло, яке будує «чужа» банку компанія, або не бере участь у спільних іпотечних програмах ні з одним банком, запасіться терпінням і часом. Швидше за все, вам доведеться в якості застави використовувати іншу власність (квартиру й інше дороге майно). Крім того, «чужу» будівельну компанію банк буде вивчати більш довго і ретельно, зажадавши при цьому всілякі документи. Забудовник далеко не завжди радий настільки пильній увазі до його робочого процесу.

Оформлення іпотеки в такому разі займе не менше півроку.

У висновку – важливий момент, на який повинен звернути увагу позичальник: у скільки в підсумку обійдеться іпотечний кредит на квартиру в новобудові. З одного боку, вартість такої квартири дешевше, ніж готового житла. Але, з іншого – до закінчення будівництва по кредиту діє підвищена відсоткова ставка. Тому, рекомендуємо уважно підрахувати, скільки грошей «зверху» звичайної ставки піде до того моменту, поки квартира стане вашою власністю і банк знизить відсотки по кредиту.

Адже, чим довше триватиме будівництво, тим менше вам вдасться заощадити.

Для тех кто хочет отлично отдохнуть лучшее решение это подать объявление сниму дом в Одессе – вы сможете найти довольно много различных фирм которые предоставляют самые удобные дома на сдачу!Зверніть увагу:

Добавить комментарий