Особливості водопостачання будинків

Травень 6, 2013

Особливості водопостачання будинків

Якщо ви плануєте побудувати будинок, значить одним із завдань, яку вам необхідно буде вирішити – завдання водопостачання. Це одна з умов забезпечення комфортного проживання в будинку. Можливість легко використовувати воду і відчувати гідний комфорт є неодмінною умовою сучасного життя.

Необхідно продумати подачу достатньої кількості води, для приготування їжі, господарських потреб та поливу присадибної ділянки.

Сучасне суспільство вимогливо до оснащення житлового будинку інженерними комунікаціями та обладнанням. Створення системи водопостачання повинно враховувати частоту та кількість води, що витрачається мешканцями будинку. Це дає можливість визначити джерело подачі води.

Існує два способи забезпечення будинків водою. Приватні житлові будинки можна підключити до системи централізованого водопостачання. Для цього знадобляться дозвільні документи.

Підведення труб до будинку виробляють нижче глибини промерзання грунту в зимовий період, з урахуванням кліматичних умов. Можна використовувати пластикові, сталеві або оцинковані труби. Введення краще проводити через підвальне приміщення або фундамент.

Друге джерело використання води – джерела, свердловини, колодязі. У цьому способі є як переваги, так і недоліки.

Для організації системи постачання водою і налагодження теплових мереж можна користуватися грунтовими водами артезіанськими джерелами. Верхні грунтові води розташовуються на глибині до 10 м, нижні – 25 м, артезіанські – від 30 до 200 м

Спочатку потрібно визначити джерело, з якого буде проводитися забір води.

Самий нетрудомісткий спосіб – викопати колодязь. Зазвичай його глибина буває до 15 м. Цей спосіб відрізняється дешевизною. Але він підходить, тільки якщо вам достатньо для споживання 200 л води.

Цього не достатньо навіть для одночасного миття посуду і поливу. Варто пам'ятати, що в колодязній воді можуть бути бактерії і домішки. Для впевненості в можливості використовувати воду для пиття необхідно проводити дослідження води, причому регулярно. Придатна вода для пиття на даний момент, може бути непридатною через деякий час.

Колодязь зручно використовувати, коли планується сезонне проживання в будинку. Краще коли будівництвом колодязя займаються фахівці.

Другий спосіб – свердловина. Вони бувають – фільтрові і глибокі. Свердловини відрізняються глибиною.

Глибокі опускаються до 100 м, а фільтрові тільки до 35.

Недоліком фільтрових свердловин є замулювання при не частому використанні, а глибинних – дорожнеча. Набагато чистіше вода в артезіанських джерелах, вона навіть не потребує очищення. Перевагою глибинних свердловин є той факт.

Що їх можна використовувати тривалий період – більше 100 років.

Провівши аналіз води (краще по закінченню двох тижнів після буріння) визначається тип очищення труб і самої води. Після цього підбирається необхідне устаткування, встановлюється водозабірна обладнання біля джерела. І тільки після цього встановлюється насосна станція.

Хотите получить профессиональную консультацию по поводу сертификации вашей продукции? В таком случае на сайте viconsult вы найдете очень подробную информацию и сможете задать вопросы специалистам!Зверніть увагу:

Добавить комментарий