Парк дикої природи у Індії – Сикандра

Квітень 30, 2013

Парк дикої природи у Індії – Сикандра

Могольської імператор Ак-бар похований в цьому невеликому селищі на околиці Агри. Назване на честь Сикандра Лоді, одного з останніх султанів Делі, це було чудове передмісті за часів золотого століття Агри. Існує легенда, що Акбар сам спроектував і почав будівництво свого мавзолею; цей проект змінив і завершив будівництво його син Джа-хангір.

В результаті з'явився ефектний комплекс, що відрізняється чудовою симетрією, з гробницею, розміщеної в центрі великого обнесеного стінами саду. Головний, південний, вхід являє собою велична споруда з червоного пісковика з величезною аркою, покритої мозаїчної інкрустацією з білого мармуру, чорного сланцю і кольорового каменю. По кутах розташовані чотири граціозних мінарету, які вважаються попередниками мінаретів Тадж-Махала. У типовому чарбагхе, поділеному на чотири частини, які уособлюють чверті життя, серед гаїв і водних каналів прокладена система доріжок.

Перш парк утримувався в бездоганному порядку, а нині зелень хаотично розрослася, даючи притулок численним мавпам. Головна гробниця сильно відрізняється від традиційного купольного споруди гробниці батька Акбара, Хумаюна, в Делі. Перші три рівні цього величного чотириярусного будови утворені павільйонами з червоного пісковика.

Над ними розташована тераса з мармурової гратами, яка оточила копію усипальниці, квітковими орнаментами, арабесками і 99 іменами Аллаха. Верхні яруси тепер закриті, а для виходу на терасу потрібен дозвіл. Власне гробниця являє собою купольне споруда посеред будівлі, куди світло потрапляє крізь аркове вікно.

Низька двері в кінці пандуса припускає, що відвідувачі повинні будуть смиренно нахиляти голови при вході. Відразу біля комплексу розташовується Канчо-Махал двоповерховий особняк з червоного пісковика, з орнаментованим фасадом і різьбленими балконами.

Далі по йде гробниця Марі-ам-Замани, де одна з дружин Акбара покоїться в квадратного виду спорудженні на високому постаменті в невеликому саду. У 1812 р. тут розташовувався дитячий притулок Церковного місіонерського товариства. На тій же території була збудована церква.

На шосе Делі – Агра знаходиться Гуру-катав – унікальний зразок багатьох водойм, споруджених при Джахангира для збору дощової води. До води ведуть широкі ряди ступенів. Тепер колишній резервуар входить до складу комплексу гурудва-ри дев'ятий сикхського гуру Тегха Бахадура.

Околиці Сикандра Приблизно в 4 км на південь від Сикандра встановлений кінь, виготовлений з червоного пісковика в натуральну величину, імовірно на тому місці, де загинула улюблена коня Акбара. Навпаки йдуть ворота Качик-Сараї – старовинного придорожнього караван-сараю.

Собираетесь на охоту? В таком случае рекомендую оптический прицел купить для того что бы значительно повысить свои возможности добыть дикого зверя!Зверніть увагу:

Добавить комментарий