Подорож до Відня

Квітень 11, 2013

Подорож до Відня

Якщо порівнювати Пітер і Відня, то Пітер – старий, дорогою чобіт, не один десяток років, не бувалий щітки та крему. Відень – старий дорогою чобіт, начищений до дзеркального блиску. Той же імператорський розмах, кремові і чавунно-сірі палаци з орлами, площі, що викликають у пам'яті симфонії Бетховена, але все ніби на октаву вище і чистіше.

Місто – суцільна площа-палац. Адміністративні будинки й храми важко відрізнити один від одного – то ж, мабуть, і в психології віденців – міцно переплелося релігійне і суто мирське.

Знаменита Рінгштрассе укладає в себе таку кількість творів мистецтва, що сам мимоволі відчуваєш себе коштовністю в оправі. Друге кільце – прозора димка Віденського лісу на відрогах Альп, немов обійми самих небес. І все це, укупі з хмарами, відбивається в Дунаї.

Хофбург, Бельведер, Шенбрунн – палаци, розтягнуті на багато сотень метрів, кажуть нам багато чого не стільки про імператорському величі, скільки про пихатість імператорів, поглинає всі мислимі і немислимі архітектурні стилі. Серед солодкого зефіру палаців, різко виділяється аскетичний скелет собору святого Штефана.

Він здається пострілом в небо з величезної підземної гармати, пострілом завмерлому і скам'янілою. Він ніби не звідси, він легкий, точно вирізаний з картону, летящи.

Його будівництво таїть в собі безліч загадок і легенд. Кажуть, що архітектор Ганс Пукспаум, щоб скоріше закінчити Північну вежу собору, зв'язався із самим дияволом. Але щось не заладилося, архітектор не виконав умови і башта зруйнувалася. Так і завис собор між небом і землею, як величезна чорна птиця з одним крилом, не здатна ні злетіти, ні звити тут гніздо назавжди.

Моцарт у Відні переслідує вас скрізь: він – у вітринах, на афішах, настінних графіті. Скільки ви будете перебувати у Відні, стільки й будете слухати Моцарта, дихати ним.

Музика тут розчинена в самому повітрі.

Для того что бы приобрести диваны по выгодным ценам не надо бегать по разным магазинам, вы все сможете найти на сайте http://kommod.kiev.ua/ – тут отличные цены и просто огромный выбор товаров!Зверніть увагу:

Добавить комментарий