Подорож по Фатіхпур-Сікрі

Квітень 14, 2013

Подорож по Фатіхпур-Сікрі

Основні споруди палацового комплексу на терасах хребта складають ядро міста Акбара. Можна помітити, як гуджаратское мотиви проникають в Могольської малюнок, як успішно поєднуються доисламская, індуїстська і джайнская архітектура з елегантними банями і арками мусульманських будівель.

Концентричні тераси чітко розділяють громадські приміщення і приватні монарші покої. Будинки споруджені головним чином з улюбленого Акбаром червоного пісковика, який видобувався тут же. Кам'яні бивні Хіран-Мінара Вид згори на Фатіхпур-Сікрі І до цього дня до столиці Акбара веде та ж пряма дорога, прокладена імператором, вздовж якої колись тяглися базари. Таким чином приїжджі потрапляють через ворота Агри в Наубат Кхану, де вихід імператора сповіщав барабанним боєм.

Звідси йде західний вхід в імператорський палацовий комплекс з великим внутрішнім двором Диван-і-Ам, де Акбар давав публічні аудієнції. Прохід ззаду веде до «внутрішньої фортеці», де знаходяться Диван-і-Кхас.

Кхвабгах і Ануп Тала разом з скарбницею і Абдар Кхана, де зберігалися вода і фрукти для царського столу. Тут же варто цікаве споруда, Дім турецького султана, який, ймовірно, був побудований для однієї з дружин Акбара; походження назви будинку залишається неясним.

Перед Диван-і-кхас знаходиться двір Пачісі, названий так у зв'язку з тим, що центральна його частина нагадує дошку для традиційної однойменної гри. Комплекс гарему Харам Сара представляв собою низку взаємопов'язаних будівель позаду будинку Марьям, або Сунехра Макан («Золотий будинок»), названого так завдяки багатій позолоті і яскравим фрескам.

Масивний і строгий гарем веде до палацу Джодха Баі з внутрішнім двором, оточеним павільйонами з ажурною глазурованою плиткою на даху. Віадук з'єднував палац з Хава-Махалом, що виходять в маленький симетричний парк.

Поряд знаходилася мечеть Нагі-на Масджид для придворних дам. Двоповерховий павільйон Будинок Бір-бала, на схід від палацу Джодха Баі, має незвичайну форму і прикрашений чудовою різьбою зовні і зсередини. Поблизу знаходиться велике огорожу з колонадою навколо келій, де розміщувалася гаремної прислуга.

Хатха Пол і Сангін Бурдж – ворота гарему – ведуть до периферії палацового комплексу, який розкинувся у вигляді концентричних кіл навколо внутрішньої цитаделі і забезпечений допоміжними будівлями у вигляді караван-сараїв, бань з куполами та водопровідної системи Хіран-Мінар вважається пам'ятником коханому слону Акбара, де світильники, підвішені до кам'яних «Бивні», давали «небесне світло», що вказує шлях відвідувачам.

Хотите приобрести для своей девушки изысканное украшение? В таком случае обратите внимание на каталог diamond-gallery тут вы найдете самые красивые изделия по выгодным ценам и с удобными условиями покупки!Зверніть увагу:

Добавить комментарий