Пурана-Кіла

Квітень 10, 2013

Пурана-Кіла

Т-Гура-Кіла, або, підноситься на древньому пагорбі. При розкопках біля східної стіни було виявлено, що це місце було безперервно заселено починаючи з 1000 р. до н. е.. Вважають, що тут знаходилася Індра-прастха – столиця пандавского держави, зазначена в епічної «Махабхараті». Тут другий Могольської імператор Хумаюн почав будувати свою столицю Дінпа-нах («Притулок віри») через всього чотири роки після заснування Могольської династії його батьком Бабуром в 1526 р.. Однак правління його було коротким, і в 1540 р. його позбавив трону амбітний афганський вождь Шерше Сурі (1540-1545), який, захопивши фортецю, зміцнив її фортифікаційні споруди, додав нові споруди і перейменував в Шергарх.

Після його смерті Хумаюн здобув перемогу над наступниками Шер-шаха і знову повернув свої володіння р. До наших днів з багатьох колишніх палацових споруд, казарм і жител збереглися лише мечеть Шершаха і будівля, що служило, як вважають, бібліотекою Хумаюна. Човни на озері біля Пурана-Кіла. Колись зі східного боку форту протікала річка Джамна, що служила природним ровом, від неї залишилося лише маленьке озеро з західної сторони у жвавій Матхура-Роуд.

Імпозантні ворота Бара-Дарваза з червоного пісковика біля західної стіни, сучасний вхід в Пурана-кила, – одні з трьох головних воріт Шергарха. На їх двох'ярусному фасаді з чхать-ри нагорі збереглися залишки керамічної плитки і різьбленого листяного орнаменту.

На воротах Хумаюна у південної стіни є напис, де згадується ім'я Шершаха і дата 950 АН (1543-1544 рр..). Північні ворота Талік-Дарваза, або «Заборонені ворота», цікаві різьбленим рельєфом, а через дорогу знаходяться ворота Шершаха, або Лал-Дарваза, з червоного пісковика – ще один вхід всередину форту. Однокупольна мечеть, побудована Шер-шахом в 1541 г, являє собою чудовий зразок архітектури. У західній стіні її молитовного залу знаходяться п'ять витончених аркових ніш, або міхрабом.

Мармур червоного і білого кольору і сланець, які були використані для каліграфічних написів, свідчать про перехідний етап у розвитку архітектури від епохи Лоді до Могольської. На другому ярусі розташовано приміщення для моління придворних дам, а арочний прохід у лівій стіні, обрамлений орнаментом джарокха, веде в зал для членів монаршої родини. Південніше мечеті височить Шер Мандал – двох'ярусна восьмикутна вежа з червоного пісковика, побудована Шершахом і використовувалась Хумаюна під бібліотеку.

Прикрашена білим мармуром вежа увінчана чхатрі і спирається на вісім колон. Усередині збереглася декоративна гіпсова ліпнина і залишки кам'яних стелажів.

Це місце трагедії, де 24 січня 1556 Хумаюн, почувши заклик муедзина, заквапився до молитви по сходах, оступився і розбився на смерть. Його усипальницю можна побачити у південних воріт.

Пурана-Кіла процвітала в якості шостого міста Делі, залишки її стін збереглися до цих пір. Купол увінчує молитовний зал мечеті Хаїр-ул-Маназіл.

Для того что бы ваши зарубежные партнеры правильно поняли вас существует услуга перевод документов – которая поможет вам в правильном и быстром переводе!Зверніть увагу:

Добавить комментарий