Пустеля Калахарі

Квітень 11, 2013

Пустеля Калахарі

Калахарі є дуже нетиповою пустелею. На її території є рослинність характерна для савани. А після закінчення сезону дощів в пустелі з'являються квітучі луки. Середньорічний рівень опадів у пустелі Калахарі становить 250 мм, а в «справжньої» пустелі він не перевищує 150 мм.

У пустелі Калахарі відсутні стоячі або проточні джерела води. Тому ні про який розвиток сільського господарства в цих місцях говорити не доводиться.

Назва пустелі перекладається як «величезна спрага». У літній період температура зашкалює за 40 º C, а взимку – опускається нижче 0 º C. Але, незважаючи на настільки суворі умови життя, тварини і рослини змогли до них пристосуватися.

Багатьом рослинам цілком вистачає сезону дощів, щоб встигнути утворити насіння. До цих умов змогли пристосуватися і бушмени, яких витіснили в Калахарі народ банту. В наші дні на території пустелі проживає близько 3000 бушменів.

З неабиякою культурою бушменів можна ознайомитися в горах Цоділо. Практично всі стіни печер в цій місцевості покриті бушменську наскального живописом.

Якщо ви хочете зануритися в атмосферу «справжньої» Африки, то вам просто необхідно відвідати пустелю Калахарі. Зробивши досить важке подорож, ви зможете насолодитися видами пустельних ландшафтів Калахарі. А вид призахідного сонця в пустелі ви будете згадувати дуже довго.

Найчастіше туристи відвідують парк Кгалагаді і заповідник Центральна Калахарі, який розташувався на території в 51 800 км2. У заповіднику можна зустріти жирафів, бурих гієн, бородавочників, антилоп, гепардів і черногрівих левів. Заповідник розташований на великій рівнині, яка покрита травою і чагарником.

Місцями трапляються солоні озерця і піщані западини. У сезон дожів все западини на поверхні рівнини заповнюються водою. Якраз біля таких водопоїв і можна розглянути всіх мешканців Калахарі. У заповіднику живуть і бушмени.

Міжнародний парк Кгалагаді є першим міжкордонних парком Африки на території двох країн. Парк займає територію в 38000 км2 і розташовується на території Ботсвани і ПАР.

Найцікавішою частиною парку вважається заповідник Мабуасехубе. На його території можна оглянути червонуваті дюни, оточені соляними озерами, з яких стада антилоп злизують сіль.

Хотите приобрести шикарное свадебное платье? В таком случае заходите на сайт http://www.intasalon.com.ua/ – тут можно ознакомиться с современными и классическими моделями и выбрать для себя самое подходящее!Зверніть увагу:

Добавить комментарий