Релігії в Індії: індуїзм, іслам, сикхізм і християнство

Квітень 16, 2013

Релігії в Індії: індуїзм, іслам, сикхізм і християнство

В Індії поширені різні релігії – від стародавніх анімістичних вірувань племінних громад до традиційної кастової системи індуїзму. Більшість індійського населення становлять індуїсти, і приблизно 200 млн. осіб (20%) є мусульманами.

Існують також і інші релігії – сикхізм, буддизм, джайнізм і християнство. Джавахарлал Неру бачив єдність в цьому розмаїтті, оскільки за Конституцією країни Індія є світською республікою, в ній немає державної релігії і дозволені всі віросповідання. Індуїзм В основі індуїзму лежать чотири Веди і Упанішади, в яких як єдине ціле укладені пізнання, філософія та етичні принципи.

Втім, індуїзм представляється не релігією, викладеної у Священній книзі, а способом життя, який постійно розвивався протягом останніх 5 тис. років. На практиці індуїсти шанують величезний пантеон бог.

У соціальному відношенні індуїзм характеризується наявністю чотирьох каст – вищої касти брахманів (брамінів) (священнослужителів), наступних за ними кшатріїв (воїнів), Вайшії (торгового стану) і нижчої касти – шудра (прислуги і робітників). Всі касти виконують життєво важливі функції і складають суспільство.

Традиційною є структура сім'ї, коли одружені діти живуть в одному будинку з батьками і главою сім'ї вважається засновник роду. Але зараз у міській місцевості вона схильна до швидкого розпаду, хоча дітей все г ще виховують на традиційних принципах санскари, і кожен етап життя ортодоксальних індуїстів відзначений складними ритуалами. В індуїзмі уникають ідолопоклонства. Найбільш помітними серед індуїстів є мандрівні монахи садху, що носять шафранові одягу в знакотреченія від матеріального світу.

Вони самі шановні в індуїстському суспільстві. Садху відрізняються поплутаними волоссю і шафрановим одягом. Суфійський містик в даргахе.

Іслам ІСЛАМ проник в Західну Індію в V ст. разом з арабськими торговцями, а на півночі став набувати вплив тільки в X в., після оголошення його офіційною релігією середньовічними правителями-мусульманами. Сьогодні мусульмани складають другу за величиною релігійну громаду країни, незважаючи на те, що значна кількість мусульман емігрувало до Пакистану в 1947 р. (з 58-59).

В ісламі існують дві течії: сунітів і шиїтів. Ці течії не порушують єдності релігії, оскільки всі віруючі згодні щодо основоположних догматів.

За традицією мусульманське освіту здобувають в духовних училищах (медресе) при мечетях, які є центрами громад. В Індії на молебнях можуть бути присутні лише чоловіки, і практично завжди діють суворі правила сегрегації. Менш ортодоксальної мусульманської сектою представляється орден.

Це вчення передбачає безпосереднє пізнання Бога та досягнення містичного екстазу за допомогою музики і танцю. Святі суфії начебто привернули до себе багатьох індуїстів, а злиття двох релігійних традицій призвело до розквіту поезії, музики та мистецтва. Сикхизм Сикхизм – реформістський релігійний рух, заснований в XV в. гуру Нанака, зберігає деякі обряди індуїзму і залишається прихильним пантеїзму Веданти. Сикхів легко впізнати за характерному) тюрбану.

Сикхи зобов'язані мати п'ять «к»: кеш (довге волосся), качху (нижні штани), кірпан (маленьку шаблю), кангха (гребінь) і кару (браслет). Дев'ять наступників Нанака склали збірник гімнів громади «Аді Грантх» («Шляхетна Книга»), який зберігається в Золотому храмі в Амрітсарі (Пенджаб). Релігійні переслідування в пізній епоху змусили десятого гуру Говінда Сінгха в 1699 р. перетворити громаду в нову теократичну і військову касту Хальса, для якої були характерні сангат (зборів), сімран (медитації), кіртан (співи) і (спільні трапези в загальному приміщенні) .

Священно служітельскіх читає гімни. Християнство Християнство в цьому регіоні поширилося в кінці XV ст., Коли слідом за португальськими купцями в Індії з'явилися католицькі місіонери. Приблизно в той же час в Могольської частині Індії оселилися громади вірмен-християн, які отримали право на торгівлю. Існують свідчення того, що Могольської імператор Акбар запрошував священиків-єзуїтів до релігійних диспутам в Фатіхпур-Сікрі.

Церковні служби часто відбуваються на місцевих діалектах. З проникненням в країну Ост-Індської компанії пов'язана поява протестантських місіонерів, які в XV-XX вв. організовували освітні та лікувальні заклади, багато з яких функціонують досі.

Християни примикали до реформістським рухам і закликали органи влади вжити заходів проти таких звичаїв, як сіті. В результаті шлюбів між індійцями і європейцями з'явилася англо-індійська спільність, представники якої під час британського панування в Індії управляли залізними дорогами і другорядними службами Сивіл-Лайнс. Християни-індійці вважають, що цю релігію приніс в Південну Індію святий апостол Фома в ст. н. е.. В наші дні церковні служби у великій мірі пристосовані до індійських традицій.

Діалектам і ритуалам, щоб місцеві жителі могли приймати в них участь.

Хотите приобрести не только стильную и модную сумку а еще и практичную? В таком случае обратитесь в магазин iderby – тут вас ожидает большой ассортимент и просто отличные цены на все товары!Зверніть увагу:

Добавить комментарий