Сади Лоді – куточок краси у великому місті

Квітень 24, 2013

Сади Лоді – куточок краси у великому місті

Сади Лоді, розташовані в житловому центрі Нью-Делі, були розбиті в 1936 р. за бажанням леді Уіллінгдон, дружини віце-короля. Жителі перебували на цьому місці двох селищ були переселені в інше місце, а навколо усипальниць представників династій Сай-идов і Лоді (XV ст.) Розбили газони та проклали доріжки. Всередині, біля входу з боку Са-ут-Енд-Роуд, знаходиться міст Атхпула («вісім пірсів») XV в. На захід від нього йдуть вали усипальниці (1489-1517), що оточують восьмикутну гробницю, що знаходиться в центрі досить зарослого парку. Всередині неї ледь можна розгледіти залишки бірюзової керамічної плитки і каліграфічних написів, Південніше знаходяться будівлі Бара-Гумбад і Шиш-Гумбад («глазурований купол»).

Імена похованих тут знатних осіб давно забуті. Бара-Гумбад являє собою імпозантну споруду з пов'язаною з нею мечеттю (1494 р.) і мехманшаной (гостьовим будинком). Шиш-Гумбад називається так завдяки глазурованої бірюзової плитці на зовнішніх стінах і синім табличок з каліграфічними написами.

В результаті недавніх досліджень було зроблено висновок, що це гробниця Бахлола Лоді. Найстаршою в парку вважається гробниця (1434-1444), третього правителя династії.

Купол цієї восьмикутної будівлі оточують чхатрі, а Джалі колись заповнювали простір між колонами. Знаходяться всередині могили належать султанові і самим знатним його придворним.

Тепер цей парк з деревами і доріжками, доглянутими газонами і квітковими клумбами є джерелом свіжого повітря для жителів Делі. Це один із самих мальовничих міських парків і улюблене місце бігунів, любителів йоги і сімейств, що відпочивають тут у вихідні дні.

Для дітлахів продають повітряні кулі, морозиво і солодощі.

На популярном сайте bestweddingsites.com.ua вы найдете каталог свадебных ресурсов в интернете и сможете выбрать для себя нужный сайт!Зверніть увагу:

Добавить комментарий