Що таке юзабіліті?

Березень 12, 2014

Що таке юзабіліті?

Для того , щоб сайт користувався попитом , інформація на ньому розміщена повинна бути повною , цікаво піднесеній і зручно розміщеної .
Нарешті , сьогодні власники і укладачі сайтів відійшли від відсталого совдепівського мінімалізму в оформленні , звернулися до такої науки як юзабіліті , яка і вчить як досягти всього перерахованого вище , щоб робота користувача була максимально ефективною , тобто він отримував би гранично повну інформацію за мінімальний час. У разі затребуваності ресурсу виграє і власник його , отримуючи відповідну матеріальну віддачу від кількості відвідувачів.
 
 
Дизайн
З чого ж почати? У першу чергу з дизайну сайту , бо це його обличчя , здатне як відштовхнути , так і залучити велику кількість клієнтів. Безумовно , цю роботу необхідно довірити тільки професіоналам. Дизайн сайту складна , скрупульозно продумана система всіляких елементів – графічних , текстових і т.д. , заважати і відволікати відвідувача від основної інформації . Його мета – допомагати в сприйнятті і бути ненав’язливим фоном. По першому враженню від дизайну сайту у користувача складається думка і про саму компанію .
Колірна гамма
Недоладний фон з миготливими крапочками , зірочками , галочками – це вчорашній день. Психології впливу кольору на стан людини , присвячена ціла наука , але нам немає потреби досконально вникати і вивчати її , адже ми для оформлення сайту звернулися до професіоналів , а їм зрозуміло , що кричущий колірний фон , сприяє підвищеної стомлюваності і відвідувач довго не затримається на подібному сайті . Юзабіліті рекомендує застосовувати однорідні , стримані тони , що виконують лише фонову роль.
Якщо зайти на найпопулярніші портали , то видно , що їх кольорове оформлення Ви повно гранично просто . Зазвичай це 2-3 основних базових кольори – білий , чорний і ще синій. Інші ж кольору , причому приглушеної гами , використовуються вкрай рідко і то , для виділення певних місць обраних сторінок.
Навігація і пошук
Юзабіліті передбачає такі важливі речі , як навігація і пошук по сайту. Системи навігації та пошуку надзвичайно важливі, вони зробили за останні роки величезний ривок убік універсальності , скорочення покрокових операцій , що сприяє граничної швидкості пошуку інформації.
При розробці блок- схеми сайту , важливо щоб навіть самий недосвідчена в інтернеті відвідувач відразу розібрався , як він може швидко знайти на цьому ресурсі те, що його цікавить.
Пошук по сайту дуже важлива послуга , особливо для об’ємного порталу. Він жодною мірою не повинен повторювати навігацію. Користувач шукає інформацію через основні навігаційні елементи – посилання меню.
Роль головної сторінки давно вже не лідируюча , так як більшість користувачів переходять на певний ресурс з пошукових систем , і сторінка , на яку вони потрапляють , найчастіше не головна. Перехід з будь-якої сторінки на іншу , має бути гранично швидкий. Навігація , яка для переходу на іншу сторінку , рекомендує користувачеві повернутися на головну , де є меню , залишилася в минулому.
Ну подумайте самі , хто сьогодні при таких розвинених технологіях , буде користуватися сайтом з багатоступеневою ланцюжком пошуку ?Зверніть увагу:

Добавить комментарий