Цікавий винахід – безпечний ліфт!

Травень 3, 2013

Цікавий винахід – безпечний ліфт!

В даний час ліфт є найбезпечнішим видом транспорту. І все це завдяки американському інженерові 1852 Элайше Грейвсу Отісу. В 1852 році він створив винахід, яке зробило революцію в існуючому ліфтове обладнання. Отіс за своє життя змінив кілька професій: був будівельником, працював на тартаку, будував карети, служив на меблевій фабриці. Саме тут його попросили змайструвати підйомник, щоб доставляти дошки на другий поверх. Працюючи над цим підйомником, Отіс і зробив свій винахід. До нього трос кріпиться безпосередньо до кабіни ліфта. А кмітливий американець вирішив закріпити його за допомогою сталевої пластини-ресори, а з боків ліфта встановити зубчасті рейки. Навіть без вантажу, під власною вагою платформи, пружина вигиналася і легко проходила між рейками. Якщо ж раптом канат обривався, пружина распрямлялась і своїми кінцями застрявала в зубцях рейок, тим самим запобігаючи падінню кабіни ліфта.

Отіс назвав своє дітище “безпечним ліфтом”. Потім заповзятливий винахідник заснував фірму Otis Elevator, і став виробляти ліфтове обладнання власної конструкції. В 1854 році, щоб підняти популярність своєї фірми та збільшити продажі ліфтів Отіс придумав і здійснив дотепний рекламний трюк. В одному з виставкових залів Нью-Йорка з високим куполом, між двома опорами рухалася платформа. На вершині цієї споруди стояв помічник Отіса, який тримав у руці довгий меч. На цій платформі стояв сам Елайша Отіс, одягнений у фрак і циліндр. В оточенні бочок і ящиків. Платформа піднімалася на самий верх, і асистент обрубував канат мечем. Всі глядачі в жаху завмирали. Платформа різко спрямовується вниз, але через кілька метрів автоматика зі страшним скреготом зупиняла падіння. Отіс знімав циліндр і розкланювався перед ураженої публікою. Рекламний трюк спрацював, і фірма Otis Elevator стала виробляти монтаж ліфтового обладнання у великих масштабах.

У 1857 році вона встановила свій перший пасажирський ліфт у п’ятиповерховому будинку на Бродвеї. Ліфт міг вмістити до п’яти чоловік, і його швидкість становила 20 сантиметрів в секунду.

У 1859 році Otis Elevator змонтувала в одному з готелів гвинтовий ліфт. Через увесь будинок, від підвалу до горища, був прокладений величезний металевий гвинт, а кабіна ліфта ходила за ним по типу гайки. Якщо гвинт обертався вправо, кабіна переміщалася, якщо вліво – вниз. Однак ця система виявилася дуже повільною, незручною і дорогої. Було встановлено тільки два таких гвинтових ліфта, які пропрацювали недовго, лише до 1875 року.

Для того что бы ваш сервер был надежно защищен лучше всего использовать качественный шкаф серверный который не только обеспечит надежную защиту но и украсит помещение в котором находиться!Зверніть увагу:

Добавить комментарий