Вестмінстерський палац – цікаве місце в Лондоні

Квітень 8, 2013

Вестмінстерський палац – цікаве місце в Лондоні

Вестмінстерський палац (Palace of Westminster) був створений з ініціативи короля Едуарда-Сповідника 1042 року, як заміна Тауэру – палацу-фортеці в старій частині Лондона. Чи бачите, до того часу Тауер опинився в гущавині міського життя, серед убогості і скупченості простого люду. Зрозуміло, така ситуація не сприяла ефективного управління державою, і монархи «переїхали» до місця не настільки багатолюдні, але болотисті. Простіше виявилося перемогти сили природи – осушити болото, ніж впоратися з убогістю свого народу.

Лондон

Через сорок п’ять років, для другого сина Вільгельма-Завойовника Вільгельма II Рудого (William II Rufus) був побудований Вестмінстер-Хол, в якому проводили коронаційні банкети, засідання Верховного суду Англії, а також, вже в 20 столітті, панахиду по прем’єр-міністру Уїнстона Черчилля. В той час Вестмінстер-Хол вважався самим елегантним будівлею в Європі. До речі, цей зал зберігся до наших днів «оригінальному» виконанні. Уявляєте, будинок, якому майже тисяча років! Тут можна пройти урок історії архітектури, порівнявши стиль «готика» (Вестмінстер-Хол) зі стилем «неоготика»(інші будівлі Палацу).

Проте доля розпорядилася так, що Вестмінстерський палац став «іржавим цвяхом» на стільці монархії – тут з 13 століття засідає парламент. А чому «іржавий цвях»?

У 13 столітті король Іван Безземельний змушений був підписати документ, званий «Велика хартія вільностей». Наступні королі і королеви повинні ненавидіти Іоанна, адже цим документом він сильно «підрізав крила» монархії! Багато з тих пір стало вiдсутнiй суверена (монарху) – наприклад, відтепер тільки парламент міг вводити нові податки, що раніше для королів було справою звичною.

Якщо монархам парламент здавався «цвяхом», то для народу став «подушкою безпеки», що обгороджує від свавілля короля і соціальних катастроф. З часом парламент зайняв вищу сходинку на сходах влади, ніж монарх, показавши всьому світу, що таке парламентська конституційна монархія.Зверніть увагу:

Добавить комментарий