Вибір домена

Серпень 14, 2011

Вибір домена

Рекомендації щодо вибору доменного імені.

Припустимо, ви вирішили відкрити в Мережі власний інтернет-магазин з продажу мобільних телефонів. А чому б і ні? Відсутність орендної плати дозволяє знизити ціни на телефони, а гарна навігація і розкручування сайту – залучити клієнтів. Єдина заковика – в доменному імені, точніше, в правильному виборі імені для сайту. Погодьтеся, неприємно, коли людина купує у вашому магазині мобілку і потім радить одному: “подивися мобілки в цьому … ну, як там його … гаразд, напишу, якщо згадаю …”. Ось-ось, а оскільки конкуренція не дрімає, то і потенційний клієнт вирушить на пошуки мобільного з інших інтернет-магазинів.

По-перше, намагайтеся уникати в доменному імені так званих коротких замінників. Тобто “4” замість звичного “for” або “u” замість “You” – далеко не кожен гість сайту оцінить таке ім’я.
Найбільш оптимальний варіант полягає в реєстрації стислого і розширеного імені, наприклад, mobil4u.com і mobilforyou.com.

На сьогоднішній день допускається реєстрація доменів довжиною до сімдесяти знаків, але чим коротшою буде ім’я сайту, тим прихильніше до нього поставляться клієнти. Подумайте самі, кому охота набирати ім’я типу fantasticmobilcoforyour.com?
Природно, довге ім’я сайту “працює” в парі з орфографічними помилками: набираючи довгий домен, людина нерідко допускає помилки, не потрапляє на сайт, дратується і, як наслідок, шукає більш прості варіанти.

Серед усього різноманіття зареєстрованих доменів виділитися непросто. Тим не менш спробуйте придумати сайту ім’я, яке легко запам’ятовується і вказує на вид діяльності. Що стосується видів діяльності, то ви можете використовувати і конкретне слово типу mobilclub.com, і слово-асоціацію, наприклад, mobilki.com.ua.

Ну і, нарешті, латиниця або кирилиця – це ще один привід для роздумів, оскільки сьогодні ви можете зареєструвати доменне ім’я як в латиниці, так і в кирилиці. Головне і, напевно, єдина перевага кирилиці – в доступності Інтернету для громадян, які взагалі не використовують латинський алфавіт.
На жаль, мінусів у кирилиці теж вистачає, включаючи проблему пошуку через пошукові системи. Іншими словами, якщо ви реєструєте доменне ім’я в кирилиці і при цьому розраховуєте на відвідування сайту не тільки співвітчизниками, але також іноземцями, то про останні можете забути.Зверніть увагу:

Добавить комментарий