Як вибрати ігрову мишу і перемагати з комфортом

Серпень 14, 2012

Як вибрати ігрову мишу і перемагати з комфортом

Миша здається багатьом найбільш простим комп'ютерним пристроєм. Не те, що офісне МФУ з безліччю кнопок, дисплеєм і всякими відсіками. Але якщо мова йде про ігрові мишах, то вони не такі прості, як здаються. Ми спробуємо розкрити їхні секрети, щоб ви оцінили їх можливості … і задумалися – а чи не пора і собі завести такого «гризуна»?

«Всі миші виглядають однаково! Маленькі, сірі, з хвостиком ». Чи не так? Не зовсім, скажемо ми. І в тваринному світі і в комп'ютерному миші дуже схожі один на одного, але і там і там є чимало видів, які помітно відрізняються один від одного. І ці відмінності в першому випадку викликані не примхою природи, а в другому не бурхливою фантазією дизайнерів. Якщо в природі все складно, то ігрові миші залежать від прагнення виробників надати своїм продуктам впізнаваний фірмовий вид. Шанувальники мишок Logitech напевно відрізнять від конкурентів Razer і навпаки. Зовнішність справи смаку і тут судити вам – що добре, а що погано. Ми лише підкреслимо, що такі миші мають строгий, агресивний дизайн. Який натякає на те, що з таким «зброєю» треба не таблиці робити, а воювати! Не дивно, що виробники периферії часто випускають нові моделі або роблять рестайлінг випущених моделей до виходу небудь хітової іграшки. Приміром, Logitech випустила ігрові миша і клавіатуру, присвячені Call of Duty: Modern Warfare 3, у SteelSeries є миша із забарвленням в стилі World of Warcraft Cataclysm, а Razer відзначилася моделлю Spectre, яка підкреслює спорідненість зі Starcraft 2 не тільки візерунком, а й дизайном в цілому.

«Командор, дозвольте відкрити вогонь по зергам!»

Головне, щоб костюмчик … хватка була надійною

За аналогією з дизайном, багатьом здається, що комп'ютерні «гризуни» мають практично однакову конструкцію – не реально на дотик відрізнити одну від іншої. Однак це помилка, з яким категорично не згодні бувалі геймери. Конструкція миші, її форма, розміри і вага, це найважливіші критерії вибору. Адже від них залежить не тільки зручність руки в напружених битвах Battlefield 3 або тривалих поневірянням по пустками Skyrim, але і ефективність управління. Не дарма кібер-спортсмени, які займаються комп'ютерними іграми професійно, ретельно підбирають собі зброю для віртуальних баталій і приходять на тренування і змагання зі свої комплектом. Багато миші універсальні і підійдуть як правшам, так і лівшам (наприклад, Logitech Gaming Mouse G300, Razer Abyssus, SteelSeries Sensei). А деякі «заточені» тільки для правшів (наприклад, Logitech Gaming Mouse G500) або лівшів (Razer DeathAdder Left Hand Edition). Зрозуміти яка миша перед вами легко навіть по фотографії в інтернеті – моделі першого типу мають симетричний (однаковий з обох строн) корпус, а моделі для правшів або лівшів зазвичай мають помітні вигини або виступи, які покликані забезпечити більш надійне зчеплення з рукою. Що зручніше – симетрична форма або спеціалізована відповісти складно.

Симетрична миша, яка підійде всім, і …

… і асиметрична – для правшів

Деякі дорогі моделі дозволяють змінювати свою вагу, щоб гравець міг домогтися оптимально підходить ергономіки. Зміна ваги виконується за допомогою вбудованих в корпус грузиков. До таких моделей належать Logitech G9x, Revoltec FightMouse Elite і Cyborg RAT 9. Зустрічаються навіть такі моделі, які дозволяють відрегулювати саму форму маніпулятора. Яскравим представником цього рідкісного виду є Cyborg RAT 9. У неї в комплекті є декілька насадок і частин корпусу, які можна змінювати на свій смак. А Logitech G9x і Razer Naga Epic дозволяють «просто» міняти верхні панелі з різним на дотик покриттям. Не зайвим буде зазначити, що якість матеріалів і збірки у дорогих мишей помітно вище, ніж у офісних мишок. Кнопки з чітко відчутним натисканням, приємні на дотик матеріали і ніжки, легко ковзають по килимку, – стандартні атрибути ігрових «гризунів».

Logitech G9x дозволяє за допомогою грузиков встановити оптимальну вагу

Cyborg RAT 7 має унікальну розбірну конструкцію На полицях магазинів вас чекають безліч мишей різної конструкції і вибір залежить від ваших індивідуальних переваг. Тому поради в дусі «беріть ту, що легше» або «купуйте, ту, що менше за розмірами» будуть не доречні. Адже комусь зручно управляти легкої мишею, а комусь – відчутною за вагою. У одних людей долоню велика, у інших – невелика. До того ж, є кілька способів хвата мишки – всією долонею, тільки пальцями та ін Так що перед покупкою переконаєтеся, що обрана вами модель зручно лежить в руці, вам зручно переміщати її по килимку, натискати на кнопки і т. д. І лише якщо форма вам підходить, оцінюйте інші якості продукту.

Протягом багатьох років геймери визнавали тільки дротові миші, адже вважалося, що бездротові моделі не можуть забезпечити надійний контакт з комп'ютером. І лише пару років тому з'явилися миші від провідних брендів, які орієнтовані саме на геймерів і при цьому бездротові. Так, Logitech представила модель Wireless Gaming Mouse G700, а Razer – Orochi (яка між іншим може працювати і як провідна).

Зустрічають по одягу, а проводжають …

Висока ціна і особливий статус ігрових мишей не тільки на їх видатних фізичних, але і розумових якостях. Практично будь-яка ігрова миша постачається з софтом, який встановлюється на комп'ютер і дозволяє налаштувати роботу маніпулятора: задати чутливість сенсора і швидкість обертання коліщатка прокрутки, прив'язати команди до кнопок і т. п. А звичайні миші пізнаються Windows як «миша» і їх можна налаштувати тільки за допомогою загальних настройок операційної системи – будь-якого софта для них немає. Тому ігрові миші дають можливість гравцям точніше налаштувати їх під себе.

Фірмові утиліти дозволяють тонко налаштувати всі параметри роботи миші На цьому можливості розумних мишей не закінчуються. Деякі моделі, мають власну пам'ять! Це дозволяє вам створити кілька профілів, які можна буде активувати на комп'ютерах, де не можна встановити фірмовий софт. Найчастіше така ситуація виникає при грі на чужих комп'ютерах в клубі або в гостях. Профілі в пам'яті дозволяють запам'ятати необхідні дозвіл, призначення кнопок та інші параметри, приблизно як за допомогою фірмової програми. Так що у вас буде перевага над суперниками, які грають на чужих комп'ютерах або по-крайней мірі у них не буде такої переваги над вами. Не можна упустити такі цікаві «фішки» як настроюється підсвічування і індикатори. Якщо підсвічування служить просто для краси, то індикатори показують поточний режим роботи. Саме з ним прямо в бою можна побачити, що миша працює в заданому вам режимі.

Резюме

Ігрова миша це незамінний гаджет для всіх геймерів. Якщо ви проводите багато часу за іграми і у вас звичайний «гризун», порадуйте себе просунутим маніпулятором. Нехай він і обійдеться в порівняно велику суму (40-200 доларів), але зате грати вам буде комфортніше і успіх в мережевих баталіях буде більш ймовірним. Точних рекомендацій яку модель купити від нас не чекайте – в даному випадку важливо, щоб вам сподобався дизайн, конструкція і можливості тієї чи іншої моделі. Універсальних рішень немає.

Думаю не для кого не секрет что на современных фирмах и заводах одно из самых важных требований это хорошое компьютерное образование – и очень важно его получить, это в дальнейшем будет помогать вам не только в рабочей сфере но и просто в жизни.Зверніть увагу:

Добавить комментарий