Як вибрати кавоварку без ворожіння на кавовій гущі

Серпень 20, 2012

Як вибрати кавоварку без ворожіння на кавовій гущі

Кава – напій, без якого багатьом вранці важко прокинуться. А для інших кави просто є улюбленим напоєм. Якщо ви в числі перших або других, то у вас повинні бути кавоварка. Нема? Ну тоді читайте наші поради щодо вибору та зробіть собі подарунок.

Кавоварка – незамінна річ для тих, хто не уявляє своє життя без кави. Висока якість одержуваного напою (а вірніше напоїв, адже можна готувати різні види цього чудесного напою), виражене в насиченому смаку і сильний аромат справить на вас таке враження, що розчинна кава ви забудете як страшний сон. Вибір такої машинки зводиться, перш за все, до вибору її виду. А в залежності від способу приготування кави їх можна розділити на краплинні, еспресо і автоматичні (чалдові і капсульні). Крапельні кавоварки (такі як Delonghi ICM 2, Scarlett SC-038, Vitek VT-1512 та ін) отримали таку назву через принципу своєї роботи. Вода потрапляє на нагрівальний контур, де відбувається її нагрів до температури 85-95 градусів і крапельками стікає у фільтр з кавою. Вода вбирає аромат і смак кави, після чого стікає в посудину (а звідти його слід розлити по чашках). Принцип складний в теорії, але простий на практиці. Тому такі машини прості в експлуатації й коштують не дорого. Ну а якість кави хоч і не найкраще з можливого, але все ж на голову вище розчинної кави.

Останнім часом набирають популярність автоматичні капсульні кавоварки (хоча поки кількість доступних моделей невелика), наприклад Tassimo від Bosch і Krups. Щоб приготувати каву у такій кавоварці використовуються кави в чалдах (паперові пакети) або таблетках (упаковки розміром з коробку сірників). Завдяки такій концепції можна готувати різні напої крім експрессо: латте, капучіно і навіть гарячий шоколад. Такий асортимент інші типи машин запропонувати не можуть, але зате там можна поекспериментувати з різним кави, а автоматичні машини сумісні тільки з рідними «расходниками». Принцип роботи таких машин гранично простий: вставив капсулу, натиснув кнопку і отримуєш бажаний результат. Одна капсула дає одна чашка кави або іншого напою (хоча зустрічаються і варіанти, коли використовуються дві капсули). Правда, є й зворотна сторона медалі – звичайний мелений та зернової кави в них не засиплешь, а вартість капсул немаленька (капсули коштують приблизно 3-4 грн. За штуку). Якщо говорити про якість одержуваного кави, то воно знаходиться на середньому рівні.

Якщо ви любите класичний еспресо, оптимальним вибором для вас буде відповідна машина. Кавоварки однойменного типу при приготуванні напою пропускають воду, нагріту до стану окропу або навіть пара через мелену каву під великим тиском. І чим сильніше тиск і температура води, тим міцніше і пахучіше виходить напій. А залежить ці параметри не тільки і її якості машини, а й від особливостей її конструкції. Адже кавоварки еспресо діляться на два підвиди: бойлерні (з низьким робочим тиском 3-5 бар) і більш якісні помпові (з високим низьким робочим тиском 10-15 бар). Кращий еспресо готується саме в помпових кавоварках (при температурі 90-95 градусів і тиску до 15 бар) і тому така технологія використовується і в професійних машинах. З точки зору обслуговування такі моделі як Bosch TCA 5809, Delonghi EC 190, Zelmer 13Z013 теж прості: треба лише додавати при необхідності кави (мелений або зерна, якщо у машини є вбудована кавомолка) і воду. Також деякі з них готують інші кавові напої (капучіно, кава лунго, лате, ристретто тощо), але це вже особливість окремо взятих моделей. Так що при бажанні розширити асортимент кави уважно вивчіть характеристики модельного ряду різних брендів.

Ціна питання

Варто окремо згадати про вартість різних моделей. Інша техніка для кухні коштує приблизно однаково – різниця може бути в 2-3 рази між бюджетними і дорогими моделями. А з машинами для кави ситуація складніша – різниця може відрізнятись на порядок, тоді як на перший погляд різниця між пристроями не очевидна. Крапельні машини коштують $ 30-150, капсульні – $ 100-300, а еспресо від сотні доларів на моделі від рядових виробників і до страшних цін в кілька тисяч від спеціалізованих брендів (Jura, Saeco). Якість кави не зростає пропорційно зростанню ціни, але прагнення до кращого похвально. Якщо говорити про купівлі першої кавові машини, то рекомендуємо зупинитися на недорогий простий в зверненні автоматичної капсульної або крапельної моделі. Ну а справжніх кавоманів чекають машини еспресо.

Резюме

Кавоварка позбавить вас від турбот з приготування кави і, що не мене важливо, дозволить отримати вдома кави, майже такий же, як подають в пристойних закладах. Купуючи кавоварку, приділіть увагу її типу, видів кави (які вона готує), типу використовуваних «витратних» матеріалів.

Ну скажем так если без кофеварки вы сможете обойтись некоторое время, то например без такого важного элемента кухни как варочная панель электрическая – вы не сможете приготовить хорошую еду. Так что если у вас еще нет хорошей плиты или варочной поверхности то быстрее идите в один из магазинов сети Фокстрот и тут вы найдете все что вам надо по самым удачным ценам!Зверніть увагу:

Добавить комментарий