Як вибрати перфоратор: нам немає перешкод

Грудень 19, 2012

Як вибрати перфоратор: нам немає перешкод

Просвердлити отвір у бетонній стіні звичайної електродрилем – завдання, при зовнішній простоті, що вимагає часу і помітних фізичних зусиль. Ну а якщо такі отвори знадобилися в безлічі? Не потрібно впадати у відчай заздалегідь, для таких випадків ще в 30-х роках минулого століття був придуманий перфоратор.

У чому відмінність від дрилі?

Як відомо, перфоратор являє собою свердлильну машину, що забезпечує разом з обертанням робочого інструмента його поздовжньо-осьовий рух, тобто удар. Дуже часто перфоратор плутають з ударним дрилем. Різниця криється в технічній реалізації цього самого удару: у дрилі ударна функція здійснюється механічним способом, а у перфоратора – пневматичним. В результаті перфоратор проробляє отвори у твердій поверхні (бетоні, камені, цеглі) набагато швидше, ніж дриль, а фізичних зусиль при цьому потрібно менше. Варто також відзначити, що дрель при роботі в режимі свердління з ударом швидко зношується, проте перфоратори більший і масивніше дрилів.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Зовні перфоратори і дрелі дуже схожі (перфоратор знизу)

Режими роботи

В залежності від функціональності перфоратори можна розділити на кілька типів. Однорежимні перфоратори є вузькоспеціалізованими професійними інструментами. Дані пристрої відрізняються надійністю через порівняльної простоти конструкції, але для будинку їх здобувати непрактично. В однорежимні моделях, як правило, підтримується тільки свердління з ударом, але є і моделі з виключно ударним режимом (довбанням) – такі називають відбійними молотками.

Набагато ширше поширені перфоратори, в яких реалізовані два режими роботи – на додачу до свердління з ударом у нього може бути режим звичайного свердління або режим довбання. В трехрежімние моделях доступні всі ці функції.

Режим свердління застосовується при свердлінні таких матеріалів, як дерево або метал. Свердління з ударом використовується при необхідності просвердлити отвір у цеглі, бетоні і т.д. А ось, наприклад, для зняття старої облицювальної плитки підійде ударний режим.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Перфоратором можна виконувати роботи, які не під силу ніякої дрилі

Додаткові можливості

У перфораторів крім основних режимів роботи часто є і додаткові функції, що розширюють його можливості і полегшують роботу користувача. Наприклад, наявність реверсного режиму дозволяє використовувати його як шуруповерта. Крім того, такий режим застосовується для звільнення заклинило робочого інструмента.

Корисна також опція «м'якого пуску» – вона дозволяє уникнути смикання перфоратора відразу після його включення. Стопор вмикача позбавляє від необхідності постійно натискати на кнопку вмикача при роботі. Так звана константних електроніка забезпечує задані параметри роботи перфоратора при збільшенні навантаження. Запобіжна муфта захистів двигун від перегріву і виходу з ладу при заклинювання свердла.

Дорожчі моделі перфораторів можуть оснащуватися антивібраційною системою, повністю ізольованим суцільнометалевим корпусом з легких сплавів, а також двошвидкісними планетарними редукторами, що забезпечують велику довговічність перфоратора і меншу гучність при роботі.

Легкий або важкий?

Легкі перфоратори, як правило, важать не більше 4 кг, а їх потужність не перевищує 700 Вт До середніх можна віднести моделі потужністю від 700 Вт до 1500 Вт і вагою 5-8 кг. Ну а потужність важких апаратів перевищує 1500 Вт, а важити вони можуть і більше 8 кг. Легкі моделі комплектуються патронами SDS-plus, які дозволяють використовувати бури діаметром від 4 до 26 мм. Важкі перфоратори оснащені патронами SDS-max, що дозволяє використовувати бури великого діаметру, зазвичай від 20 до 60 мм. У різних моделях середніх перфораторів зустрічаються патрони як SDS-plus так і SDS-max.

Важкі перфоратори відносяться до професійного інструменту. При наявності режиму довбання їх можна застосовувати і як відбійні молотки. У побуті найчастіше використовують легкі і середні моделі.

Комплектація

Дуже непогано, якщо в комплект поставки перфоратора входить набір бурів, які, до речі, коштують помітно дорожче свердел для ударного дриля. Для перфораторів, що мають режим звичайного свердління (без удару) знадобиться патрон-перехідник, завдяки якому можна буде використовувати свердла для дрилі. Деякі моделі також комплектуються запасними щітками до електродвигуна.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Інструмент для перфоратора може бути найрізноманітнішим

Вартість

Ціна перфоратора залежить від його потужності, функціональності, наявності додаткових опцій, якості комплектуючих і комплекту поставки. Найдешевші перфоратори можуть коштувати менше 100 доларів США, як наприклад трехрежімние модель ПРОТОН ПЕ-900 / А потужністю 900 Вт, в комплект поставки якої входять набір свердел, долото, зубило та щітки для електродвигуна. Модель Kress 700 PSE (700 Вт) також трехрежімние, але обійдеться вже приблизно в 240 доларів. Дворежимний перфоратор Makita HR4002 потужністю 1050 Вт коштує близько 470 доларів. А ось за важку трехрежімние модель Bosch GBH 11 DE вагою 11,1 кг, потужність якої складає 1500 Вт, доведеться викласти близько 1000 доларів.

Резюме

При виборі перфоратора важливо уявляти, які види робіт їм належить робити. Наприклад, для свердління невеликих отворів, зняття плитки, прокладки канавок в штукатурці ідеально підійде легкий три режимний перфоратор. Ну а щоб зробити отвір у бетонній стіні знадобиться набагато потужніша модель.

«Читать уже не модно», – скажите Вы. А вот и нет! Книги были и будут жить всегда, как бы не пыталась их вытеснить электронная техника с полок магазинов. Да и документов в каждом офисе хватает. Выбрать стеллажи для книг самых разнообразных форм можно на нашем сайте.Зверніть увагу:

Добавить комментарий