Як вибрати підсилювач або AV-ресивер

Вересень 13, 2012

Як вибрати підсилювач або AV-ресивер

Якщо ви хочете зібрати якісну систему для музики та / або домашній кінотеатр, вам не обійтися без хорошого підсилювача або ресивера. Ми спробуємо розібратися, в чому між ними різниця, і які правила треба враховувати при виборі такої техніки.

Підсилювачі та AV-ресівери схожі один на одного, але все-таки різниця між ними велика. Підсилювачі розраховані на програвання музики в складі Hi-Fi стереосистем. Ресивери служать, перш за все, для озвучування саундтреків фільмів у складі домашнього кінотеатру. Так що якщо ви меломан – до ваших послуг підсилювачі, якщо ви не можете жити без кіно – ресивер буде краще. А якщо хочеться з гарною якістю і музику слухати і фільми озвучувати? В такому випадку вибір між підсилювачем і ресивером не очевидний. Адже ресивери можуть використовуватися як підсилювач для стерео акустики (хоча з гіршою якістю звучання, ніж підсилювачі порівнянної вартості). А підсилювачі можуть добре озвучити саундтрек фільму або концерту (хоча тільки в стерео, без створення об'ємного звуку). При цьому функціональність AV-ресіверів краще, ніж у підсилювачів, а ціни на одному рівні. Треба трохи розібратися в деталях.

Підключай, все, що хочеш

Підсилювачі мають скромні можливості комутації, а ресивери, навпаки, мають найбільш широкі можливості комутації серед всієї техніки.

Заглянув на самый крупный каталог фирм и товаров вы можете узнать например ингейт отзывы а так же отзывы об иных популярных компаниях, а так же ознакомиться с предложениями и товарами компаний вашего города. Навигация на сайте очень удобная поэтому для поиска нужной компании вам надо будет потратить всего несколько минут!

Підсилювачі повинні отримувати сигнал з одного або декількох джерел (CD-плеєр, комп'ютер тощо), щоб потім підсилити його і подати на акустику. У них є кілька аналогових входів і виходів. З цифровими даними вони не працюють. На ресивери крім завдання підсилювача, покладено завдання по декодуванню та обробці записів різних стандартів. До того ж, ресивери використовуються також для обробки відеосигналу (нові моделі «пропускають» 3D сигнал з Blu-ray плеєра до телевізора). Так що ресивери добре володіють не тільки «аналогом», а й «цифрою». Загалом, за функціоналом навіть дешеві ресивери помітно перевершують дорогі підсилювачі.

Ресивери (навіть недорогі як на фото) справляють враження величезною кількістю роз'ємів У ресіверів такий вражаючий набір роз'ємів, що недосвідченому любителю кіно і музики буде важко без інструкції розібратися, що і куди підключати. Але головне, що навіть у недорогих моделей спектр можливостей покриває запити переважної більшості споживачів. Останнє покоління AV-ресіверів отримало і зовсім вражаючі можливості. До них відносяться підключення по Ethernet до комп'ютера, підключення до гаджетам Apple (включаючи бездротову технологію AirPlay), зчитування файлів з USB-накопичувачів і карт пам'яті.

Підключення гаджетів Apple до ресиверів для програвання музики зазвичай не складає труднощів

Ключові елементи управління і частина роз'ємів у ресіверів часто виносять на лицьову панель

Канали, потужність …. і якість

Підсилювачі та ресивери легко відрізнити один від одного за кількістю каналів посилення. Традиційні підсилювачі мають два канали підсилення – адже практично вся музика записана в стерео. Зазначимо, що існують і моно підсилювачі (моноблоки) з одним каналом посилення, які використовуються в парі разом із передпідсилювачем. Ресивери мають вбудований багатоканальний підсилювач, адже розраховані на забезпечення об'ємного звуку і двома каналами тут не обійтися. Кількість каналів може бути різним – 5.1, 7.1, 7.2 або 9.2. Чим вище клас ресивера, тим більше в нього каналів посилення. Система посилення 5.1 властива найдоступнішим моделям, система 9.2 властива топовим моделям. Вибір слід розраховувати виходячи з комплекту вашої акустики. Якщо система у вас, приміром, 5.1, то і ресивер беріть відповідний.

Підсилювачі, як і 50 років тому, мають 2 канали посилення Потужність – важливий критерій вибору. Як правило, навіть у моделей середнього класу вона становить близько 100 Ватт на канал. Правда, заявлена виробниками потужність не може служити еталоном для вибору. Кожен міряє її по-своєму і по-різному (буває, що в однієї моделі в характеристиках кілька потужностей). До того ж потужність ресіверів зазвичай вказується при навантаженні на один або два канали, а не всі канали відразу. Так що по потужності коректно порівнювати моделі одного бренда (і бажано в рамках однієї серії). Можна звернути увагу на вагу підсилювача / ресівера і споживання ним енергії. Вага блоку живлення і його «ненажерливість» прямо пропорційно пов'язані з потужністю. Але можна і не вдаватися в такі подробиці – навіть у бюджетних моделей потужності достатньо для озвучування приміщень площею 15-25 кв. м. Топові моделі (з відповідною акустикою) можуть прокачати кімнату в 40-50 кв. м. Так що гучності звучання напевно вистачить. Запас потужності позитивно впливає на динаміку звучання (різницю між тихими і гучними звуками), масштаб звукової сцени та ін Так що варто віддати перевагу моделі з хорошим запасом потужності і якісним підсилювальним трактом. Є популярне твердження, що підсилювач забезпечує кращу якість звучання музики, ніж ресивер за ту ж вартість. Є кілька аргументів на його користь. Підсилювачі «заточені» під музику, а ресивери – ні. В ресівері значна частина витрат йде на електроніку, роз'єми та ін, яких немає у підсилювачів. Причому ці «зайві» елементи можуть погіршувати якість звучання. Ми з згодні з цим припущенням. Так чи інакше, багато ресивери можуть працювати в якості стерео підсилювача. Як правило, для цієї ситуації призначений спеціальний режим (часто званий Pure Direct). При його використанні відключаються Відеотракт та інша не використовувана електроніка, щоб добитися максимально якості звуку. Також у деяких моделей є вихід для підключення підсилювача потужності (часто званий Pre Out). Якщо у вас є якісний підсилювач, його можна підключити до ресівера щоб використовувати для «розкачки» фронтальної пари (в кіно і в музиці).

Dolby Digital або DTS? Без різниці

Ключова відмінність ресиверів від підсилювачів – можливість декодувати різні цифрові відео-та аудіосигнали. Адже ресивер може не тільки грати музику, як підсилювач, а й забезпечувати звукове багатоканальне супровід у фільмах. Існує безліч варіантів кодування звукових доріжок для записів фільмів, які відносяться до двох видів – Dolby Digital і DTS. Різні видання DVD і Blu-ray (та їх копії у вигляді образів) містять запис звуку в різних форматах. Причому доріжка на одній мові може бути записана однією з версій Dolby Digital, а на іншому – в DTS. Тому ресивери повинен розуміти будь-які стандарти запису звуку … і вони роблять це без всяких проблем.

Якщо раніше різниця між бюджетними та преміум AV-ресіверів виражалася в обмеженій підтримці стандартів дешевими моделями, то навіть бюджетні моделі 2012 року розуміють всі ключові стандарти Dolby Digital і DTS. Включаючи просунуті стандарти Dolby TrueHD і DTS-HD Master Audio, які дозволяють зберегти саундтрек на Blu-ray диску без втрат в якості звучання. Так що, купуючи ресивер, ви можете бути спокійні, що будь-які диски DVD і Blu-ray або їх копії буде озвучені як належить (але перевірити специфікації все-таки не зашкодить). Врахуйте, що в більш дорогих моделях ресіверів використовується більш досконала електроніка. Тому вони здатні більш якісно декодувати сигнал, мати більш широкі можливості обробки або налаштування звуку. Тобто більш просунуті ресивери здатні сформувати більш точне і ефектне звуковий простір. Крім роботи зі звуком, AV-ресівери вміють коректно звертатися і з відео. Раніше – в епоху аналогового відео – ресівери мали різні входи для підключення джерел відеосигналу і функції по його обробці. Зараз підключення плеєрів і комп'ютерів зазвичай здійснюється за допомогою HDMI і обробка сигналу не потрібна (якщо говорити про HD і Full HD відео). Хоча аналогові інтерфейси все ще є у нових моделей. Деякі ресивери можуть перетворювати не дуже якісний сигнал у Full HD відео. Якщо у вас є записи відео часів DVD або VHS, домашні відеозаписи зроблені SD-камерою і т. п., то ресівер зможе вивести на екран в дозволі Full HD. Але не варто очікувати якості відео як на дисках Blu-ray.

Радує тенденція оснащувати системою автонастройки (автокалібровки) AV-ресівери середнього класу (1000-1500 доларів). За допомогою мікрофона ресивер налаштовує свої параметри, щоб слухач отримав достовірну звукову картину (наскільки це можливо в конкретному приміщенні і з конкретною технікою). Так що, навіть купивши ресивер, ви зможете домогтися від нього адекватної роботи навіть без досвіду поводження з такою технікою (ручні настройки при цьому залишаються доступними для зміни).

Крім пульта ДУ сучасні ресивери зазвичай комплектуються мікрофоном для автоматичної настройки параметрів звучання

Ціна питання

Вартість Hi-Fi інтегральних підсилювачів середнього класу починається з позначки $ 1000 (наприклад, Arcam FMJ A18, Exposure 2010 S2, NAD C356BEE, Marantz PM7003). Багато іменитих виробники не пропонують моделей дешевше. Моделі $ 1000-2000 є найбільш вдалими за співвідношенням ціна / якість (за наявності аналогічних компонентів). До них відносяться Arcam FMJ A38, Denon PMA-1510AE, Exposure 3010 S2, Musical Fidelity M3i і т. д. Вартість ресиверів середнього класу знаходиться на позначці $ 1000 (наприклад, Denon AVR-2312, Harman / Kardon AVR 260, Marantz SR5006, Yamaha RX-V767). Купувати більш доступні моделі можна, але результат вас не вразить. Купувати дорожчі моделі варто, якщо у вас інші компоненти відповідні (зокрема комплект акустики вартістю від $ 3000) і є приміщення де можна нормально розмістити домашній кінотеатр. У кімнаті 12-15 метрів з акустикою по $ 200 ресивера за $ 2000-3000 (Harman / Kardon AVR 760, Marantz SR7005, Onkyo TX-NR1008 тощо) робити нема чого.

Резюме

Ми повторимо і напишемо, що підсилювачі – вибір для меломанів, а AV-ресівери – для кіноманів. Разом з тим, за допомогою ресивера можна зібрати якісну і універсальну систему для музики і фільмів. Якщо ви, звичайно, любите музику без фанатизму. Тому як в такому випадку краще все таким взяти підсилювач. Можна зібрати і дві системи – одну для музики (з підсилювачем), іншу – для кіно (з ресивером). Так що вибір у нас великий – головне послухати перед покупкою претендентів і відібрати того, хто вам сподобатися більше за інших по звучання, а також дизайну і функціоналу.Зверніть увагу:

Добавить комментарий