Як вибрати фільтр для води і берегти здоров’я

Вересень 13, 2012

Як вибрати фільтр для води і берегти здоров’я

Мало хто з нас замислюється про те, яку воду ми п'ємо. А це дуже важливе питання з точки зору турботи про здоров'я. Тільки використовуючи хороший фільтр можна бути спокійним за якість води. Такий варіант зручніше і дешевше, ніж покупка води. Головне – підібрати правильний фільтр.

У цій статті ми Погір'ї про те, як забезпечити себе і свою сім'ю хорошою за якістю водою в рамках квартири або приватного будинку. Ми розглянемо споживчі продукти для очищення питної води. Мало хто говорить, але всі знають, що вода, яка надходить до нас з водопроводу не витримує ніякої критики. І в столиці, в провінції. На жаль, мало хто усвідомлено підходить до вирішення цього питання. Від чого, втім, лише цим людям і гірше. Ми ж радимо вам (якщо ви ще цього не зробили) купити фільтр і забути про те, що воду з-під крана можна пити в необробленому вигляді. Ви можете заперечити: Всі п'ють, що такого страшного? Список потенційних проблем великий, але ми не будемо вас лякати. Адже краще пити нормальну воду і бути впевненим, що ти все робиш правильно. А витрати в такому випадку будуть менше, ніж можливе лікування в майбутньому. Ми не будемо перераховувати всі види пристроїв, які використовуються для фільтрації питної води, тому що їх багато і не всі вони актуальні для домашнього використання. Ми зупинимося лише на тих видах фільтрів, які підійдуть для побутового використання і доступні у нас у продажу. Також важливо розуміти, що вони призначені для очищення холодної води (до 40 градусів) і розраховані під певний тиск води (його можна підняти за допомогою помпи або знизити за допомогою редуктора).

Насадка на кран

Самий простий у використанні вид фільтрів, до якого відносяться Philips WP-3861, «Аквафор» «Топаз» і т. д. Кріпиться насадка прямо на кран і не вимагає яких-небудь витратних матеріалів. Так що його можна навіть возити з собою і використовувати на дачі, у відрядженні, на відпочинку і т. д. Оскільки ціна порівняно невисока – $ 10-50, то це один з економних варіантів очищення води. Правда, по ефективності очищення і продуктивності (до 0,5 л / хв) він посідає останнє місце в нашому рейтингу. До того ж, для води доведеться використовувати окрему ємність.

Глечики

Популярний вид фільтрів, тому що поєднує в собі простоту і доступність. Глечик оснащений одним замінним фільтром (картриджем) і забезпечує середню якість фільтрації води. Продуктивність досить непогана, а власний резервуар дозволить мати запас води 1,5-2 літри. Вартість таких фільтрів всього $ 10-20 (картридж йде в комплекті). Родині з 3 чоловік картридж треба міняти в середньому раз в 3 місяці (що виливається у витрати всього пари доларів на місяць).

Проточні

До проточним фільтрам відносяться ті моделі, які зазвичай встановлюються біля раковини на кухні або під мийкою. Ефективність фільтрації залежить від кількості і якості модулів – зазвичай їх 1, 2 або 3. У деяких виробників таким чином збудований модельний ряд – моделі відрізняються ступенем фільтрації. «Наша Вода» пропонує серію фільтрів «Джерельна Вода», «Аквафор» – серію «Модерн», «Гейзер» – серію 1. Так, в серію «Джерельна Вода» входять моделі «Джерельна Вода 1», «Джерельна Вода 2», «Джерельна Вода 3». Зручно, що проточні фільтри подають очищену воду через окремий кран. Таким чином, можна використовувати звичайну водопровідну воду для миття посуду, а очищену брати для приготування їжі. Вартість таких моделей – $ 30-100. Комплект картриджів, які треба міняти раз на 6-12 місяців, обійдеться в $ 10-30.

Системи зворотного осмосу

Найсерйозніші у всіх сенсах фільтри відносяться до цієї категорії. Їх вважають найкращими за ступенем ефективності очищення води. А все завдяки використанню фільтруючих елементів виконаних на основі технології зворотного осмосу, яка була запозичена вченими зі світу природи. Продуктивність таких пристроїв теж на високому рівні. А якщо врахувати, що такі системи зазвичай (але не завжди) комплектуються баком для збору очищеної води ємністю 5-10 літрів, то у вас буде гарна вода навіть при її відсутності у водопроводі. Правда, вартість таких систем і «расходников» до них порівняно висока. Так, рядові моделі коштують $ 100-400, а преміум моделі тягнуть на пару тисяч. Комплект картриджів обійдеться в 50-100 доларів і зажадає заміни через кілька місяців. Також до недоліків можна віднести складність установки і обслуговування – буде потрібна допомога фахівця. До таких систем відносяться серія продуктів ABSOLUTE від «Наша Вода», «Престиж» – від «Гейзер», «Осмо» – від «Аквафор» та ін

Так встановлюються на кухні стаціонарні фільтри (зверніть увагу на додатковий кран і накопичувальний бак)

Що ще потрібно знати?

В принципі, знаючи які типи фільтрів існують, ви можете приступати до вибору моделі. Однак вам не завадить дізнатися ще деякі принципи вибору. Кількість ступенів очищення. У фільтрів на основі зворотного осмосу і проточних фільтрів зазвичай модульна структура – різні фільтрувальні блоки очищають воду від різних домішок і бактерій. Логічно, що чим більше ступенів очищення, тему краще результат роботи. З іншого боку, чим більше блоків, тим дорожче фільтр і тим дорожче буде обходиться заміна расходников надалі. Продуктивність. Як ми відзначили, у різних типів фільтрів (і у різних моделей в рамках одного типу) різна швидкість очищення води. Якщо у вас велика сім'я слід купити модель з хорошою продуктивністю або з великою ємністю. А для однієї людини цей критерій не критичний. Наявність накопичувального бака. У стаціонарних фільтрів, які розташовуються під мийкою, і глеків зазвичай є ємність для зберігання очищеної води. Це дуже зручно, адже коли вам знадобитися кілька літрів, щоб, наприклад, приготувати каструлю борщу, то не потрібно чекати поки фільтр націдити необхідний об'єм води. Окремий кран. Така опція є у стаціонарних фільтрів, що працюють, як правило, за принципом зворотного осмосу. Виходить, що у мийки у вас буде не один кран, а два: перший буде давати водопровідну воду (для миття посуду і інших потреб), а другий – постачати воду для вживання вами і ваших близьких. Мінералізатор. Деякі стаціонарні фільтри не тільки фільтрують воду від шкідливих домішок, але після ще й насичують її мінералами. У кожного фільтра – свій рецепт. Складно порадити, наскільки це корисно. Але знайте, що така «фішка» існує.

Особливості фільтрації. Різні моделі або їх картриджі мають універсальну спрямованість або спеціалізовані для боротьби з залізом, хлором і т. п. Який варіант підійде саме вам, сказати складно. Треба робити аналіз саме з вашого крана. Так що простіше всього орієнтуватися на фільтри, розраховані на очищення жорсткої води від усього зайвого.

Резюме

Радимо вам не економ на фільтрі води для дому. Пам'ятайте, що здоров'я безцінне. Найбільш просунуті моделі, що працюють на основі зворотного осмосу (а це найефективніша на сьогодні технологія для споживчих фільтрів) коштують 300-400 доларів. Ну а варіанти простіше обійдуться у кілька разів дешевше. До того ж є великий вибір по конструкції, ступеня фільтрації та іншим параметрам. Так що кожен зможе підібрати для себе підходящий варіант. Не забувайте і про необхідність міняти картриджі (чим крутіший система, тим дорожче для неї розхідники).

Предлагаем вашему вниманию очень полезный сервис – www.krinitsa.com.ua Доставка воды по офисам – Небесная Криниця Ведь только чистая и полезная вода это залог полноценного здоровья ваших сотрудников, а хорошее здоровье – это залог быстро сделанной работы и получения дополнительной прибыли для компании. Так что вкладывая в здоровье своего персонала вы вкладываете в прибыль своей компании!Зверніть увагу:

Добавить комментарий