Як вибрати жорсткий диск: все простіше, ніж здається

Липень 27, 2012

Як вибрати жорсткий диск: все простіше, ніж здається

Вибір комп'ютерних комплектуючих – завдання складне для звичайних користувачів. Але у випадку з вінчестерами все простіше, ніж здається. Треба лише розуміти якими бувають «гвинти» і розібратися які моделі належать до того чи іншого класу. І знати їх ТТХ зовсім не обов'язково.

А чи є вибір?

Перш, ніж ми перейдемо до розгляду особливостей жорстких дисків, слід розповісти про важливі зміни, які сталися на відповідному ринку. Western Digital купила одного з гравців на цьому ринку Hitachi Global Storage Technologies, а Seagate купила Maxtor. Свого часу Hitachi придбала підрозділ IBM, випускало накопичувачі, а Maxtor поглинула ще одного дрібного гравця Quantum. Нарешті, в 2011 році Samsung продала своє «вінчестерного» підрозділ Seagate. Таким чином, на сьогоднішній день всього два виробники займаються випуском звичайних жорстких дисків, які використовуються в настільних комп'ютерах – Seagate і Western Digital. У продажу ще доступні продукти від Hitachi і Samsung, однак це розпродаж залишків та нових моделей чекати не варто. Ми рекомендуємо при покупці вінчестера вибирати серед продуктів Seagate і WD. Тому, що їх асортимент великий, а у що йдуть в минуле компаній він скорочується … і скоро буде нульовим. А також тому, що можна в перспективі розраховувати на сервісну підтримку. Тому у статті ми буде акцентувати увагу на продукції двох компаній-лідерів.

Швидкий, ємний або універсальний

Весь асортимент вінчестерів для ПК як Seagate, так і Western Digital розділений на серії, серед яких можна виділити три основні типи вінчестерів: швидкі, ємні або універсальні. В залежності від цього формується набір їх позитивних і негативних якостей.

Універсальні моделі

Правильний вибір, якщо в комп'ютері бюджетного або середнього класу буде один жорсткий диск. (На ньому буде встановлена система і софт, будуть зберігається дані). Такі моделі відрізняються збалансованим набором якостей (хорошою продуктивністю, помірною гучністю шуму і нагріву при роботі) і не мають явних слабких місць. ТТХ у них також «середні», але не посередні: кеш-пам'яті зазвичай 8 або 16 Мбайт, а швидкість обертання шпинделя 7200 об. / Хв. До таких моделей відносять серії Seagate Barracuda (ST3500641AS-RK, ST310005N1D1AS-RK), WD Caviar Blue (WD10EALX, WD10EALS, WD7500AALX, WD5000AAKX тощо), а також Hitachi Deskstar 7K1000 (HDS721025CLA382, HDS721032CLA362, HDS721050CLA362, HDS721010CLA332).

Швидкі моделі

Правильний вибір для єдиного HDD для потужного комп'ютера, а також для основного вінчестера, на якому встановлені Windows, програми та ігри. Серед HDD такі моделі виділяються найбільш високою продуктивністю (хоча і поступаються SSD), яка благотворно позначається на швидкості завантаження Windows, копіювання даних і ін А все завдяки відмінним параметрами: 32 або 64 Мбайт кеш-пам'яті, швидкість обертання шпинделя 7200 об. / Хв ., а у нових моделей і свіжа версія інтерфейсу SATA 6 Гбіт / с. Правда, в порівнянні з менш швидкими «гвинтами» вони більше шумлять при активному навантаженні і нагріваються. До таких моделей відносять серії Seagate Barracuda XT (ST320005N1A1AS-RK), WD Caviar Black (WD2001FASS, WD1001FALS, WD2002FAEX, WD1502FAEX, WD1002FAEX тощо), а також Hitachi Deskstar 7K3000 (HDS723030ALA640).

Ємні моделі

Правильний вибір для другого (а також третього, четвертого і т. д.) вінчестера в системі, на якому будуть зберігається дані, а Windows і софт встановлені на іншому. Оскільки такі моделі відрізняються найменшими нагрівом, гучністю та енергоспоживанням серед звичайних HDD, їх називають «зеленими». Секрет в зниженій швидкості обертання 5400 об. / Хв. у WD і 5900 об / хв. у Seagate. Не менш важливо, що у них найменша ціна за гігабайт дискового простору і максимальна місткість (вже є моделі на 3 Тбайт). Так що це ідеальні сховища для різних даних (фільмів, ігор, музики, фото). З іншого боку, по продуктивності вони поступаються іншим вінчестерам і власне, тому не рекомендується використовувати їх в якості системного або єдиного.

До таких моделей відносять серії Seagate Barracuda LP (ST315005N4D1AS-RK, ST320005N4D1AS-RK) і WD Caviar Green (WD20EADS, WD15EADS, WD10EADS, WD20EARS, WD15EARS, WD10EARS тощо), а також Samsung EcoGreen F4 (HD204UI).

Пам'ятайте, що вінчестери з місткістю понад 2 Тбайт будуть працювати на всіх комп'ютерах, але частина доступного місця не буде доступна. Тільки найновіші ПК з UEFI BIOS здатні повноцінно працювати з вінчестерами на 3 Тбайт.

А може бути ще швидше?

В окремому порядку варто розглядати SSD-вінчестери. Тільки недавно такі моделі почали набирати популярність і купуватися рядовими користувачами, а не тільки шаленими гиками. А все завдяки зниженню цін до цілком адекватного рівня. Якщо рік-півтора тому SSD коштували як половина комп'ютера, то зараз вартість актуальних моделей невеликого обсягу наближається до позначки 100 доларів. А оскільки і асортимент виріс і вже є з чого вибирати, то на сьогоднішній день SSD-вінчестер є цікавою альтернативою звичайному HDD. Якщо, звичайно ж, мова йде про потужний комп'ютері, а не офісної друкарській машинці.

У чому сила, брат? А сила в тому, що SSD диски мають принципово іншу конструкцію, ніж звичайні жорсткі диски або HDD. В SSD дані зберігаються в модулях флеш-пам'яті. Причому дуже швидкої пам'яті. Останні моделі переступили позначку 500 Мбайт / сек як з читання даних, так і по запису. А це в 2-3 рази швидше звичайних вінчестерів. Наприклад, час завантаження Windows, рівнів в іграх, запуску програм і т. п. зменшується в кілька разів. І це наочно видно в повсякденній роботі на відміну від часто бездумних апгрейдів. Також важливо, що такі накопичувачі не гріються, абсолютно безшумні і не схильні до вібрацій. Правда, використовувати такі вінчестери має сенс тільки в якості системного (на якому встановлені Windows та іншої софт), а для зберігання контенту та інших даних оптимально використовувати або зовнішній ємний вінчестер або «зелений» внутрішній (про які ми писали вище). Приміром, під систему вистачить SSD 60-64 Гбайт від Intel, Kingstone, OSZ та ін (OCZ VTX3-25SAT3-60G, Kingston SV100S2D/64G). А під дані візьмемо 2 Тбайт HDD з серії Seagate Barracuda LP або WD Caviar Green. При використанні такої комбінації швидкість роботи системи буде підвищена, буде багато місця для даних (слабке місце SSD), а ціна залишиться в розумних межах.

Корпоративні моделі – чи варто переплачувати?

У цій статті ми розглядаємо проблему вибору вінчестера для домашнього або офісного комп'ютера. А в роздрібному продажі доступні також моделі для корпоративного ринку. В принципі, комп'ютери ви цьому самому корпоративному сегменті мало, в чому відрізняються від звичайних офісних машинок, але от вимоги до надійності там дуже високі. Тому і вартість корпоративних моделей помітно вище, ніж звичайних (Seagate Constellation ES, WD VelociRaptor, S25, RE4 та ін.) Чи варто переплачувати за теоретично високу надійність (відображену зокрема в більшому кількість годин роботи без відмови і збільшеною гарантії)? Практика показує, що скоріше ні, ніж так. Практично завжди при купівлі ПК хочеться витратити трохи менше і часто не вистачає на потужний «проц» або «відяху». І якщо у вас є дійсно важливі дані, які ви б хотіли гарантовано зберегти, робіть резервне копіювання на окремий накопичувач. Адже різниця в ціні між двома звичайними «гвинтами» і одному корпоративним невелика.

Корпоративні WD VelociRaptor – найбільш швидкі серед HDD моделей

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Приклади вдалих комбінацій

Бюджетний (офісний) ПК Seagate Barracuda ST3500641AS-RK або WD Caviar Blue WD5000AAKX Потужний (ігровий) ПК Seagate Barracuda XT ST320005N1A1AS-RK або WD Caviar Black WD2001FASS Потужний (ігровий) ПК з двома HDD Seagate Barracuda XT ST320005N1A1AS-RK + Seagate Barracuda LP ST315005N4D1AS -RK або WD Caviar Black WD2001FASS + WD Caviar Green WD20EADS Потужний (ігровий) ПК з SSD OCZ Vertex 3 SSD (VTX3-25SAT3-60G) + WD Caviar Green WD20EARS або Kingston SV100S2D/64G + Seagate Barracuda LP ST320005N4D1AS-RK

Резюме

Завдяки зменшенню кількості виробників жорстких дисків до двох компаній і їх дуже простий маркетинговій політиці вибір вінчестера для комп'ютера сьогодні досить простий. Слід, перш за все, звернути увагу на позиціонування моделі (на це прямо вказує серія, до якої він належить) і підібрати підходящу ємність. Якщо ви збираєте потужний комп'ютер, можна взяти в'язку з SSD для системного диска і звичайного HDD для зберігання даних. Такий варіант поки що рідкість, але вельми цікавий, так поєднує кращі якості обох типів накопичувачів. Не забувайте також і про зовнішні «гвинтах», які зручні не тільки для перенесення файлів, але і для їх зберігання.

Если вас интересует банкротство ООО и как лучше провести эту процедуру следует обратиться к профессионалам и специалистам этого дела, найти их вы можете на сайте www.uk-pravo.ru – так же тут доступно много иной полезной информации из этой области.Зверніть увагу:

Добавить комментарий