Нержавіюча сталь в промисловості

Жовтень 18, 2012

Нержавіюча сталь в промисловості

Нержавіюча сталь (або, як ще її називають – «нержавійка») – це благородний, але в той же час надзвичайно практичний вид металу. Різноманіття видів, марок, а також типів поверхонь допоможуть вибрати саме той варіант, який підійде вам більш за все. Цей матеріал отримав свою назву тому, що завдяки своєму специфічному складу він майже не піддається корозії. Вся справа в тому, що цей матеріал є сплавом металу та хрому. Саме вміст хрому в складі нержавіючої сталі (близько 13%) дозволяє захистити цей метал від наслідків контакту з вологою. Нержавіюча сталь в Україні, як в принципі і у всьому світі, є надзвичайно популярним матеріалом. Цей метал активно використовують для виготовлення самих різноманітних виробів: це і труби, і нержавіючі стрічки, профілі, сітки, тощо.

Надійність виробів із нержавіючої сталі досить висока – крім стійкості до негативно впливу корозії, «нержавійка» має високу жаростійкість, і є добре захищеною від деформацій. Такі вироби зберігають свій зовнішній вигляд та форму по декілька десятиліть.

Сьогодні, продукція із нержавіючої сталі стала досить актуальною в самих різноманітних сферах: машинобудування, домашнє господарство, будівництво, електротехніка, хімічна сфера, та ряд інших. А завдяки відносно невисокій ціні, нержавіюча сталь використовується як матеріал для виготовлення труб різноманітних конфігурацій. «Нержавійка» має ряд переваг, в порівнянні з іншими металами:

  • Довгий період служби. Якщо проаналізувати весь шлях використання, який проходить звичайний нержавіючий лист, то можна зробити висновок, що нержавіюча сталь є самим вигідним, по сукупності своїх характеристик, металом.
  • Міцність. Лист із «нержавійки» має експлуатаційні характеристики, які властиві лише йому. Це дозволяє зменшувати товщину деталей, при цьому залишаючи виріб достатньо міцнним. Крім того, матеріал чудово переносить вплив низьких температур.
  • Гігієнічність. Лист нержавіючої сталі не містить в своїй будові пор, в які можуть проникнути бактерії, бруд, чи шкідливі мікроелементи. Саме тому, «нержавійка» була визнана безпечною для використання в побуті, для приготування їжі, та в інших сферах. Також, вироби із такого матеріалу досить легко очищувати і дезінфікувати. 

Серед різноманіття металів, які є стійкими до впливу вологи, обирати необхідний вам, слід відштовхуючись від конкретних цілей використання. Деякі з них є більш легкими, інші – мають кращу електропровідність. Дефіциту на таку сировину в Україні не спостерігається, тому купити алюміній, чи нержавіючий лист буде зовсім не складно.Зверніть увагу:

Добавить комментарий